Brali ste antibiotiká v tehotenstve?

zuzska1
24. máj 2014

Chcela by som sa vas spytat, ci ste brali antibiotika v tehotenstve? Mato na babo nejaky vplyv? Mne zistili streptokoka v moc.cestach, tak mi lekar nasadil antibiotika - Zinnat. Trochu mam strach, ci to nemoze babo nejako ovplyvnit. Tak ma to mrzi, lebo sa snazim cele tehotenstvo zdravo fungovat, a aj tak som skoncila s antibiotikami. 😢

martina8306
24. máj 2014

@zuzska1 ahoj,ja tiez teraz beriem zinnat a moj dr.mi povedal,ze tieto antibiotika sa mozu pocas celeho tehu,tak neboj nic,babu to neuskodi a uskodila by si mu,ked by si zapal neliecila

susans13
24. máj 2014

Ja som v 10 Tt a tiez musim nakolko mam silnu anginu, som z toho velmi nervozna a bojim sa.

susans13
24. máj 2014

ja mam penicilin.

blacklady
24. máj 2014

@zuzska1 ahoj, ja som brala presne z tych istych dovodov, len ine atb. Maly ma 2,5 a myslim, ze to na nom nie je poznat 😀

zuzska1
autor
24. máj 2014

@blacklady Ahoj, tak to som rada 🙂 a davali ti potom atb aj priamo do zily aj pocas porodu? Ci si sa preliecila este pocas tehu a potom uz pri porode atb nebolo treba?

sharlotta
24. máj 2014

Ja som vybrala pre istotu troje. Dvoje atb som vybrala este na zaciatku, ked som este nevedela, ze som tehotna, bol to Cedax a Sumamed a ku koncu znova Zinnat. Dietako zdrave, klop, klop.

sheila72
24. máj 2014

@zuzska1 ja som brala 2x na močové cesty v 8.mes a nemalo to žiadny vplyv.

blacklady
24. máj 2014

@zuzska1 ano, davali aj tesne pred porodom

mirkava
24. máj 2014

@zuzska1 brala som... penicilinové rady sa môžu brať... chorobe sa nedá vyhnúť ani v tehotenstve, dr. vie čo ti može predpísať, takže zahoď obavy, lebo tie môžu malému ublížiť viac ako antibiotiká 😉

euka210
24. máj 2014

su ATB ktore sa mozu aj v tehu. Ja som brala penicilin. Najhorsie pre tehu su volnopredajne lieky a nie ATB od lekara, ten vie co moze dat

hatapkagb
24. máj 2014

@zuzska1 Neboj sa pekne ich dober tie ATB.Ja od zaciatku tehu som mala uz 3x ATB tiez mam vycitky svedomia,ale lekari vedia co robia.Mne povedali ze skor infekcia,zapaly atd v moci zabije dietatko.

30tnicka
25. máj 2014

Ja tiez beriem Zinnat, mam streptokoka, ale v zaludku. Verim, ze mi neublizia.

lencika
31. máj 2014

brala som lebo som mala boreliozu a som v pohode aj mala ta ma uz tri roky a nic jej nie je

mamca123456789
16. dec 2015

ahojte maminy dr má predpisal penicilin V PNC750 a som v 8 tyzdni tehu tak sa chcem súytat ci sze to niektora uzivali a ci to mali vplyv na babo

usmiateslniecko
16. dec 2015

ja som brala dokonca 2x najskor v 1.trimestri a potom aj v 3.trimestri po obidva pripady som brala Rovamycin a konzultovala som to aj s gynekologom a odobril mi ich, vraj tie sa v tehotenstve mozu

cmulinko
16. dec 2015

ano asi 4 tyzdne pred porodom kvoli infekcii obliciek

zonjushe
16. dec 2015

Ja som brala v oboch tehotenstvách..pri druhom vyše mesiaca 3-kombináciu..išlo o jedny z najsilnejších atb na trhu,ktoré sa v tehotenstve neodporúčajú..nemala som však veľmi na vyber,dostala som sepsu..maly je úplne ok..

salamistka
16. dec 2015

mala som v 9-tom mesiaci Zinnat kôli zápalu obličiek, aj rôzne iné lieky k tomu, ale inak sa nedalo, ja by som prišla o obličky a dcérka o mamu...radšej ATB...ešte aj cisársky som mala v plnej anestéze a dcéra bola úplne v poriadku napriek všetkému, žiadne choroby klop-klop ani porucha imunity, materské mlieko a moja láska všetku šarapatu v tele dcérky napravilo 🙂

coryex
16. dec 2015

Ahoj, nemaj obavy. 🙂 Ja som mala tiez zapal moc. ciest, sice v druhom trimestri. Uz nepamätam, ako sa volali, ale tiez som brala atb. Maly ma 17 mesiacov a je uuuuplne ze najviac zdravy. 🙂 klop - klop.

amy2408
16. dec 2015

@mamca123456789 penicilin je vraj v tehotenstve najbezpecnejdie ATB, aj najslabsie, preto ho treba uzivat dlhsie ako niektore antibioticke "bomby". Ja som brala pri oboch tehotenstvach na zaciatku a detom nic nie je. Viac mozu uskodit premnozene zapalove bakterie ako ATB.

svetlanat
30. dec 2015

Brala som tiez Penicilin asi v 5-6 mesiaci. Syncek uplne v pohode.... Teraz som brala Zinnat asi v 3 mesiaci.... no dufam ze to boli aj posledne. S ATB nie je sranda dolezite ake a kedy sa beru... zo zaciatku ked sa vyvijaju organy tak vtedy je to nic moc..a to matky vibec nemusia tusit aj pri 5 rocnim dietati ze nejaky problem moze suvisiet prave s ATB v tehotenstve :( Ale co narobime ked prave vtefy ochorieme? 3 roky neberem ATB a prave pocss tehu dostaneme problem.....

nell77
30. dec 2015

Vacsina ATB a ich ucinok v tehu sa precenuje...sama som brala a maly o.k...

anakristina
31. dec 2015

@zuzska1 su antibiotika ktore neprechadzaju cez placentu k babu.neliecena choroba moze ublizit nie atb

katarinka2112014
14. jan 2016

ahojte ja mám tiež taký problém :( som ešte len v 6.týždni a beriem CEDAX 400mg kapsuly (ceftibutén). Keďže je bábo ešte len také malinké bojím sa, aby niečo nepokazilo jeho vývoj. Poraďte mi baby :-/ Nechcem, aby malo z toho nejaké následky.

uriva
14. jan 2016

@katarinka2112014 Neboj sa. Je to hrozné, ale naozaj je lepšie sa liečiť ako to nechať tak. Ja som mala 6x zápal močových ciest, 5 rôznych antibiotík a tie posledné som brala vkuse počas dvoch mesiacov. Začalo to takmer hneď ako som otehotnela. Takže som antibiotiká užívala prvé štyri mesiace takmer nepretržite - ale nakoniec zabrala tá posledná liečba - teda dva mesiace každý deň polka tabletky - a bolo. Ako, aj lekári mi povedali, že by to malému nemalo uškodiť, ale hovorili mi to tak, že mi to nik nezaručí. Tiež som sa bála, ale nebola iná možnosť a potrebovala som byť ok, aby bolo ok aj malinké. Teraz mi tu v postieľke buvá krásny štvormesačný chlapček, ktorý má akurát trošku menej červených krviniek, ale že to bábätká mávajú. Inak je zdravý ako buk a veľmi mu chutí jesť. Takže sa hlavne netreba báť a veriť lekárom, resp. hlavne tomu hore - ak si veriaca. A ak aj nie - netreba si pripúšťať to zlé a rozmýšľať nad tým, že čo a ako. Aj pozitívne naladenie maminy veľa spraví. Dodržuj liečbu a snáď to nebude také zlé ako u mňa.... Držím palce a veľa zdravíčka!

katarinka2112014
14. jan 2016

@uriva Ďakujem 🙂 áno som veriaca a dúfam, už od začiatku že bude pri mne stáť a budem mať zdravé bábätko. No ja som sa zľakla hlavne kvôli rôznym recenziám na internete, ale keď ty si antibiotiká skoro celé tehotenstvo a je zdravučký, tak sa nebojím. 🙂 Ďakujem za radu 🙂

elviku11
31. jan 2016

Mne doktor tiež predpísal antibiotiká... bránila som sa tomu, ale už mi nezaberali žiadne paraleny, ani čajíčky ani babské rady.
Teraz beriem Cedrox (antibiotikum) a na kašeľ Korylan. Dúfam, že bábo bude ok... Máte skúsenosť aj s týmito liekmi?

lucka11985
18. feb 2020

ahojte, chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s atb klabax 500mg, pocas tehu. Som na zac. 2 trimestra. Na príbalovom letaku pisu, ze nie je vhodny pocas tehu, Aj lekarnicka mi povedala, ze preco mi ich doktor napisal, ze ona osobne by ich nebrala. mam teploty do 38, a silny kasel, Crp vyslo ze je to bakterialne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre