Dá sa zistiť prirastená placenta počas tehotenstva?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

pri pôrode mi zistili, že mám prirastenú placentu. Museli ma uspať a vybrať ju v narkóze. Mala som aj dosť silné bolesti počas pôrodu.

Bude sa tento stav opakovať pri druhom tehotenstve?

Aké riziko to má pre dieťa?

Malý bol dlho v brušku v jednej polohe a má diastázu na hrudníku.

Bolo to spôsobené tou placentou?

Dá sa zistiť prirastená placenta počas tehotenstva?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa povedať, či sa bude situácia opakovať. Avšak riziko je väčšie u žien, ktoré mali v minulosti nejaký zákrok na maternici. Napr. revíziu dutiny maternice.

Avšak neznamená to, že tentoraz neporodíte placentu bez problémov.

Bežnými vyšetreniami sa v tehotenstve zistiť nedá a nie je príčinou diastázy. Dieťa nie je ohrozené neodlúčením placenty.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com