Hematóm v 16. týždni. Aká je šanca, že sa začne vyplavovať?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 16. týždni a už viac ako dva mesiace mám hematóm. Celý čas meral 6 x 6 cm, no zmenšil sa na 6 x 2,4 cm.

Týždeň som medzitým krvácala hnedú krv čiastočne, no potom iba krv a to je ďalší týždeň. Nezastavili to ani štyrmi injekciami Dycinone. Vraj sa presunul ku krčku a krvácať môžem z toho dôvodu.

Aká je šanca, že sa hematóm pri krčku začne vyplavovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

to sa nedá povedať. Môže sa začať vyplavovať. To je hnedé špinenie a môže sa aj vstrebať. Oboje je proces na dlhšiu dobu.

Väčšinou, ale s rastom maternice sa situácia upokojí.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com