Kusy krvi 16 tt

mess123
15. sep 2020

Dobrý deň, písala som sem už viac krát ale tentokrát je to iné 🙂 už vyše dvoch mesiacov som v nemocnici s diagnózou hroziaci potrat, hematom 6x2.4cm ktorý sa už zmenšil bol väčší.. Opakované krvácanie, injekcie, lieky atď...
Lenže v už týždeň slabšie krvacam, lekári mi vysvetlili že hematom sa posunul ku krčku takže tým pádom ak to dobre chápem by sa mal vyplavovať tou krvou.. No ďalšie vec je že dnes v noci som šla na WC cikať a pritom som cítila akoby sa zo mňa niečo snaží vyšmyknuť.. Vypadol zo mňa kus krvy lenže nebolo to poriadne vidieť takže veľkosť neviem, no po rýchlom utretí som utrela ešte kúsok zrazenej krvy ako asi polovica z malíčka.. Potom ešte také maličké bodky zrazenej krvy ale teraz už nič znova iba po utreti krv klasická.. Bolesti žiadne, dostala som inejckiu dycinone znova, ráno som prosila lekára o vyšetrenie keďže mi nechce viac ublížiť mi odmieta urobiť sono z viacerých dôvod, tvrdí že podľa neho je zázrak že som už dávno nepotratila a mám byť rada že je to takto ako to je že podľa neho je to fajn ak ide von hematom.. Ale on ako môže vedieť ze to je hematom? Bojím sa strašne o maličké 🥺 Je možné že to je ozaj hematom ktorý sa vyplavuje aj takýmto spôsobom? Al by som v tomto týždni nedaj bože prišla o bábo cítila by som to nie?... Mimochodom ten hematom mi spôsobuje odlúčenie placenty od steny maternice 🥺 tak iba ležím a ležím a ležím už vyše dvoch mesiacov.

deti95060810
15. sep 2020

prečo ti nespravia sono? Mala som hematóm pri druhom tehu, krvácanie až do 5 mesiaca.... potom všetko zázrakom ustalo a išla som aj do práce....
musíš veriť že všetko bude Ok....

mess123
autor
15. sep 2020

@deti95060810 odmieta mi urobiť, vraj som mala v piatok a nechce to tam dráždiť ani na bruško tlačiť, že to aj zohrieva plodovu vodu atď že zbytočne je robiť často a nezdravé 🥺 ja verím ale tie kusy krvi mi nejdu do hlavy

deti95060810
15. sep 2020

@mess123 hm, alebo financie... 😉
v júni robili mojej dcére sono brucha 3 krát za 24 hod.... bolesti, Apendix....
Počula som lekárov ako sa medzi sebou dohadovali že či im to zaplatí poisťovňa a čo z toho bude.... 😉

rubinka
15. sep 2020

@mess123 - neviem či si ta pamätám ale ty si mala dosť veľký hematóm no áno musí sa vyplaviť krvou, najčastejšie je tmavohnedá, môžu byť sem tam zrazeniny. Ak lekári tvrdia že je to ok a si stále v nemocnici pod dohľadom a dávajú ti lieky tak robia maximum čo môžu. Kľud a ležať to je všetko čo môžeš urobiť. Teším sa že si to dotiahla už tak ďaleko. Len tak ďalej ❤️

alikal
15. sep 2020

v tvojom tyzdni ma cele babo tak do 10cm, nevyslo by len tak von same, ak to boli hentake kusy, mohol to byt ten hematom, pevne verim ze to bude dobre, viem si predstavit ten strach, prisla som tiez o jedno babo, ale musis verit ze to bude dobre, ked bojuje tak dlho je to dobre znamenie❤

mess123
autor
15. sep 2020

@rubinka spomínam si aj ja na teba 🤗.. No som s tým stotožnená že nič viac sa robiť nedá 90% úspechu je ležať, ďakujem lekári mi nedávali veľkú nádej a tiež si myslím ze sme to potiahli ďaleko uz 🙂 no dúfam že maličký je v poriadku lebo ako vypadli tie zrazeniny zo mňa tak aj bruško akoby mi vyfucalo trocha :/

mess123
autor
15. sep 2020

@alikal ďakujem za podporu ❤️ takéto veci som asi potrebovala počuť... Neostáva mi nič iba verit :(

alenka2101
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adnil30
15. sep 2020

@mess123 ahoj, mne hrozil potrat od siedmeho týždňa. Niekedy som tak krvácala, že som myslela, že už je určite koniec. Pamätám si, ako som raz videla, že zo mňa kus vyšiel, bol to cca rovnaký týždeň ako Ty, možno o 1-2 menej a keď som prišla na pohotovosť, tak mi jedna lekárka, ktorá je už teraz moja stála gynekologička, tak zlato povedala "Žena, nerevte, veď tam máte veľké decko." A naozaj. Naozaj tam bolo. A povedala, že by som musela riadne krvácať a mať bolesti, aby som o dieťatko v tomto týždni takto prišla, lebo je už relatívne veľké. Ja som mala opakujúci sa hematóm od toho siedmeho týždňa a nakoniec narástol do veľkosti 6x2 cm. Bol to des a vydržal vo mne až do 21. týždňa. Bola som na kolaps, ale vieš čo? Zvládli sme to. Síce som rodila predčasne v 34. týždni, ale to malo iný dôvod a predstav si, zvládli sme aj to. Dnes má malá päť mesiacov a je nádherná. Riešime diastázu a herniu, ale je úžasná. A ešte niečo. Naše predčasniatko je naše druhé žijúce dieťatko. Prvé sme mali ani nevieme ako. Potom mimomaternicové tehu a ja takmer mŕtva, keď mala prvá dcéra rok, prišla som aj o vajcovod a na druhý rok sme čakali dvojíčky, jedno nám zomrelo v 10. týždni a o druhé sme prišli v 21. týždni. Nevzdávaj sa a ver. Hlavne ver. V nemocnici mi povedali, že pozitívne myslenie robí veľa. Veľmi Ti držím palce, aby ste to s Tvojím zázrakom zvládli. Tiež som len ležala. Mohla som ísť len na wc a späť. Ver, že to prejde. Že toto ťažké obdobie prejde a ani sa nenazdáš a svoje šťastie budeš držať v náručí. Držte sa❤

ktochytavzite
15. sep 2020

@mess123 tak ak je to hematom a sa vyplavuje kusky krvy su normalne ,ja ked mam MS tak tiezbkusky krvy a velke,znamena tonzebsa ta krv zraza,dokezite je aby sa ten hematon uz stratil a ty donosila takze lez,a cakaj na sono,

rubinka
15. sep 2020

@mess123 - bábo je už príliš veľké na to aby z teba odišlo len tak s krvou aj si mala toto namysli tak neboj sa.

osky
15. sep 2020
osky
15. sep 2020

@mess123 naozaj nie je dobre robit sono velmi casto.
Dodrziavaj pokojovy rezim,si pod dohladom lekarov to je ok.
Treba lezat s vyvysenou panvou a nohami.
A hematom ak ide von,he to lepsie.

marlent
15. sep 2020

Jasne ze ano...
Mala som to iste co pises ty...rano som krvacala sla som na poho pichli mi sla som domov a v noci idem na wc a hrudy vela zrazenin velke ako palec na ruke...bol to hematom no moc som si nepomohla lwbo tento sa vyplavil a urobil sa dalsi...

mess123
autor
15. sep 2020

@adnil30 ste bojovníčky oby dve dole klobúk 🤗🤗 dúfam že nám to tiež dopadne tak a ten kus bol iba z hematomu 🙏 ďakujem ❤️

@rubinka áno myslela som presne to.. Toho sa bojím všetko ostatné mi je jasne.

@marlent to mi je ľúto mne sa vyprázdni polovica a zaplní sa znova dúfam ze už nie ale.. Ako ste to zvládli na koniec?

marlent
15. sep 2020

@mess123 maly bude mat 3 roky onedlho 🙂
Len teda toto pretvavalo az skoro do porodu myslim ze mesiac a pol pred porodom to prestalo

mess123
autor
15. sep 2020

@marlent ľúto mi je každej ktorá si nemôže užívať tehotenstvo 🥺 ale som rada že si to užívaš teraz aspoň 🤗🤗🙏

floren
15. sep 2020

@mess123 neboj, bábo je už oveľa väčšie, skús poprosiť sestričky, či by nemohli skontrolovať srdiečko monitorom, to by ťa mohlo ukludnit.... silno držím palce

mess123
autor
15. sep 2020

@floren ďakujem krásne 🙏🙏 aj za nápad určite im poviem 🤗 lebo do zajtra sa asi zbláznim

marlent
15. sep 2020

@mess123 jasneee kaslat na tehotenstbo vysledok je dolezity a uzasny moc drzim palce daj zajtra vediet...
Inak....mozno pozri angel sound na bazare...alebo novy...
Tym ze som krvacala a este necitila pohyby tak vzdy pri takomto som ho skontrolovala...pocula som srdiecko a bola som kludejsia do nemocky som sice sla ale s vedomim ze babatko je ok velmi mi to psych.pomohlo 🙂

floren
16. sep 2020

@mess123 tiež som to urobila ako
@marlent

mess123
autor
18. sep 2020

Tak ženy, na koniec som si vydupala v stredu kontrolu 🙂 maličký je v poriadku, je väčší akoby mal byť aj ťažší 🙂 tie kusy čo zo mňa do teraz vypadáva bol hematom ktorý je nad vnútornou bránkou a teda zmensil sa na 3.5x4.7cm od vtedy dosť kusov zo mňa vypadlo do včera, lenže včera som bola o niečo dlhšie v sprche a nad ránom som sa zobudila dnes že krvacam silnejšie no tak dúfam že sa tam nenahromadi znova ale vytecie.

floren
18. sep 2020

@mess123 držím palce, držte sa

mess123
autor
18. sep 2020

Ďakujeme moc 😇

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre