Hrozí mi predčasný pôrod, keď mám myóm?

Zodpovedané
28. máj 2019

Dobrý deň,

som v prebiehajúcom 22. týždni a na morfologickom ultrazvuku mi doktor zistil, že myómy, ktoré som mala pred otehotnenín narástli.

Dva majú 2 cm a sú vysoko položené. Ten väčší má 5 cm a je vpravo smerom k slabine. Ten ma aj bolieva. Fyzicky sa šetrím. Chodím do práce na pár hodín, robím nechty. Nenamáham sa tam a mám tam psychickú pohodu. Len ma to celé veľmi straší.

V minulosti som mala dvakrát zamlčaný potrat a následne kyretáž.

Hrozí mi predčasný pôrod alebo krvácanie?

Dá sa ešte všetko zachrániť, ak by mi myóm krvácal?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka skôr na lekára, v tomto Vám neviem presne odpovedať.

Avšak zo skúsenosti väčšinou menšie myómy neboli problém. Záleží aj na ich lokalizácii, alebo či prípadne nejako deformujú dutinu maternice.

Tie väčšie môžu byť problém, niekedy vedú až k predčasnému pôrodu.

Pokiaľ budú bolesti silné, alebo sa vyskytne krvácanie vyhľadajte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com