Hrozí mi predčasný pôrod?

manittu
3. sep 2012

Ahoj, som v 34 tt pocitujem take pichanie pod bruchom akoby krcok maternice, uz vyse mesiaca, ale len sem tam, pri chodzi, upratovani, no ked ma to pichne tak to stoji zato. Pichanie je silne a hlavne ostre, niekedy ma chyti aj skoro na krc, no toto vsetko sa mi deje uz asi vyse mesiaca, medzi tým som samozrejme bola u svojho gynekologa ale ten tvrdi ze je vsetko ok a nemam sa coho bat, ze nerodim, neotvaram sa, no posledne dni mam to pichanie v priebehu celeho dna a to sa nemusim ani namahat, jednoducho len vstanem z posletel alebo sa prejdem a citim to niekedy slabsie niekedy silnejsie...vcera a dneska sa to stupnuje, vcera som sa bola prejst z muzom po meste a citila som to nonstop-dalo sa to vydrzt nebolo to az tak silne, potom to preslo, viac krat som musela aj zastat....dneska som potrebovala ist do mesta vybavit neake veci a pichalo ma stredne silo musela som spomalit.... v stredu mam ist na kontrolu, baby co ste v 3 trimestri alebo tie co to zazili, povedzte mi ci je to ok? Zvyknem chodit na jednu stranku kde gynekolog a gynekologicka odpoveda na otazky, napísala som mu co citim ako casto, ci to nie je nahodou skracovania krcka. Odpovedal mi jasne, ze to moze byt pravdepodobne a krcok sa moze skracovat a hrozi predcasný porod a hlavne vtedy ak je pritomna infekcia, a ja mam teraz uz asi mesiac problem z vytokom. Doma mam magnezium ale to nezastaví nic iba bolesti a pichanie, stalo sa vam to? ak ano rodili ste predcasne?Naozaj hrozi predcasný porod? v noci je to ok, spím a necitim, ked lezim tiez ok, len ked stojim, chodim...

bublina83
3. sep 2012

@manittu Tvoj prispevok ma zaujal, lebo ja som rodila v 34tt, ale mala som aj nejake komplikacie ... a to som lezala v nemocnici na udrziavani a aj tak mi odtiekla plodova voda ... ak ty pocitujes, ze to nie je v poriadku tak by som s tym otravovala svojho gynekologa - podla mna ta supne lezat do nemocnice a budes aspon viac v klude. Ale ak citis pohyby a mas len to pichanie tak je to podla mna ok, radsej si lahni doma a vobec ziadny pohyb, len na wecko a sup do postele, nic nedvihaj, nic nerob ... verim, ze to bude v poriadku 😉

manittu
autor
3. sep 2012

@bublina83 ahoj a mala si aj ty neake taketo priznaky? ze pichanie.... Mne to zacalo z nicoho nic, zrazu ma zacalo pichat cim dalej tým viac pri chodzi..., ano babatko citim pravidelne, no ako by mi tlacilo na krcok, dole...neviem co to znamena, no ten gynekolog ma normalne vystrasil 😕 asi budem lezat do stredy a potom idem k svojmu na kontrolu, babo mam uz otocene dole hlavickou .... 😒

bublina83
3. sep 2012

@manittu No ja som mala rizikove tehotenstvo, maly bol padnuty velmi dole, tiez ma vsetko bolelo, ale ja som po dvoch gyn. operaciach tak to bolo o niecom inom, nechcem aby si sa nejako prirovnavala ku mne ... ale ked som cakala prvu dceru, tiez ma vsetko pichalo pri kazdom jednom kroku, chodila som ako slimak ... no ono sa to uz vsetko pripravuje pomalicky na porod a dietatko tiez este pribera na vahe, tak to ma suvis asi jedno s druhym ... ja by som urcite isla znovu k doktorovi a radsej by som isla lezat ak ta posle ...

manittu
autor
3. sep 2012

@bublina83 ok, dakujem 🙂 pojdem za nim, uvidim co mi teraz na to povie...

julka2217
3. sep 2012

@manittu ahoj , ja som v 36 tyzdni, a presne tiez od 34 tyzdna som mala podobne problemy , doktor mi stale hovoril ze je vsetko v poriadku, ale v poriadku to nie je , ked mas vytok a pichynie zo spodu zacni pit urologicky caj a zihlavovy caj, a velmi vela vody,....ja to tak robim a po 3 dni uz som pocitila velmi velke pokroky, uz pichanie zo spodu necitim , ak by ti to nepreslo tak uz len k lekarovi , ale moze to byt aj zapal obliciek a mocoveho mechura a to v tehotenstve neni nic strasne , vela stastia...

manittu
autor
4. sep 2012

@julka2217 dakujem za odpoved, skusim zacat pit ten caj, zatial sa to nezlepsilo, mam pocit ze to citim stale ale velmi slabo, zajtra idem na tu kontrolu, dufam je vsetko ok.... 😖

nikuska265
4. sep 2012

@manittu ahoj, neviem sa vyjadriť k tvojmu problému,určite treba o tom si pohovoriť s tvojim dr. ale chcela som ti povedať nepi urologický čaj, zápal močového mechúru som mala počas tehotenstva aj ja,ale Dr. mi jasne zakázala urologický čaj piť, že nie je 100% jasné aké všetky bylinky sa v tom nachádzajú,preto to nie je vhodné. brusnice - sú aj také čaje a veľmi mi pomohli + zaliať horúcou vodu trochu petržlenovej vňate-chuťovo nič moc,ale pomohlo

nika5214
4. sep 2012

ahoj pišem lebo ja som mala takyto isty problem ale sa mi to začalo skor tiež ma pichavalo a to dost pri chodzi pohybe do toho sem tam tvrdnutie brucha a zacal sa mi skracovat krčok maternice jak pred porodom a to som bola len 22t.t nakoniec mi dali pesar aby som vydržala do termina a nerodila skor a jeden doktor mi do konca povedal ktovie ci to vynosim do 6mes.ale naštastie sa mala narodila 3 dni po termine a je zdrava krasna princezna ja som bola vypisana na PN nikde nechodila ležala vyloženymi nohami a stalo za to malinka vydržala až do konca a aj ja som mala vytoky a potom po porode me tento novy doktor povedal že som mala chronicky zapal pri krčku maternice a musela som to mat už dlhšie no neviem ale som rada že je všetko ok urcite by som sla za doktorom a hned a nedalaby som sa odbit že je vsetko ok ked citiš ze neni nech hlada pričinu predsa sa jedna o tvoje dieta a jeho zdravie ja som koli tomu aky mal pristup moj gynekolog prestupila počas teh.k druhemu možni keby nebolo jeho a rychlemu zakročeniu aby sa mi krčok neskracoval ktovie ako by to dopadlo

mariynka
4. sep 2012

mne bolo povedane, ze pichanie v posve je tlakom babatka.. cim je tazsie, tym pri chodzi viac tlaci tam dole a zvykne ma to tam pichnut.. aj ja mam tento problem.. a hlavne,ked chodim.. podla gynekologa je to OK! 😒 ak ti netvrdne brusko, mi bolo povedane, lebo mne netvrdne, krcok sa neskracuje.. a ak by sa aj skracoval.. je niekde v podbrusku, nie v posve.. 😉 a skracovanie krcka zevraj necitit 😒 tiez som si to uz zistovala.. no a este, kamosky v tomto tt uz maju o nieco skratene krcky.. ved je to normalne.. 😉 ale daj vediet, co ti povedal Dr.-mne len povedal,ze je to OK 😒 a ani ma nevysetril 😒 😒

julka2217
4. sep 2012

@nikuska265 prepac ale nevies ake ucinky ma vyborne urologicky caj , ak nevies o tom precistuje organizmus a takisto perfektne odvodnuje, ja zijem v zahranici a aj tu rodim pri profesionaloch a v profesionalnej porodnici, kde na svk taka ani neexistuje , ak hej tak velke prachy platis ....a tu mas vsetko zadarmo a este ta poucia a pomozu ako prekonat co najlespi porod.......predstav si , ze ja pijem urologicky caj a zijem a este som neumrela a citim sa perfektne nato ako ma uz zo spodu pichalo , a aj sa menej po nociach budim odkedy pijem urologicky caj a taktiez necitim sa naka opuchnuta ako to bolo predtym, takze ja som za urologicky caj, lebo ani slovensky lekari nevedia co maju zenam povedat na takeho otazky, prave ta co je v rizikovom tehotenstve by sa mala stale radit ake caje pit, ale caje nie su vobec vylucene !!!

julka2217
4. sep 2012

@manittu pitie urologickeho caju ma ucinok az po 3 dni, ja som si nasadila medziprestavky , 4 pitie caju s kombinaciou zihlavoveho caju a jeden den aspon 3 litre vody a hlavne mat krizovu cast zahalenu, a ponozky na nohy , to ti urcite pomoze a na noc si tiez davam ponozky na nohy a je citit zmeny a aj sa menej citim opuchnuta ....

nikuska265
4. sep 2012

@julka2217 ja ti nezakazujem piť urologický čaj, mimo tehotenstva som ho pila aj ja a tiež nemám problém, ale nevidím dôvod prečo by som si napr. radšej nepomohla domácou petržlenovou vňaťou a hlavne keď mi to zaberá. to bol jednoducho môj názor. a zas neviem prečo všetko zo zahraničia musí byť zákonite správne a všetko na svk zlé a nesprávne. ja nikomu predsa nič nevnucujem,mne to pomohlo a zabralo a mám istotu,že bábu som nijak neublížila. a netvrdím, že zákonite pitím urol.čaju mu ublížiš,to nie,ale ak môžem tak sa aj spravujem doma vypestovanou zeleninou a ovocím,tak prečo by som si nespravila aj taký čaj. a áno, čítala som rôzne články u užívaní urol.čaju počas tehotenstva. ale však to je každého vec,nikomu som nič nevnucovala,bola to rada a tip,rovnako ako tvoja a nech si
@manittu vyberie čo uzná za vhodné. a takisto daný problém nemusí mať nič spoločné s mechúrom

julka2217
5. sep 2012

@nikuska265 ja som tiez za zdrave domace stravovanie a aj za domacu vypestovanu zeleninu, aj ked zijem v zahranici to neznamena ze aj tu si to take viem vypestovat......ja viem ze petrzlenova vnat je ovela silnejsia droga v podobe caju ako urologicky caj tak??? ak si mame chranit nase deti radsej si pozorne prestudujme co posobi dobre a co zle , ja som tiez len dala rady a davam rady a keby si zila v zahranici by si to tiez pochopila o com su tu nemocnice a o com su na svk hlavne v istej casti Slovenska , ja sa tym nechvalim ze som tu a ze tu budem rodit, rada by som aj na svk ale inak nam neostava ked chceme mat pracu tak musime vydrzat aj tu , povedz mi ze ci ty na slovensku mas to co ja mam tu, pridelenu Hebamme ( porodnu asistentku) , ktora bude chodit aj ked sa male narodi a to 16 krat , dalej ked sa tvoje male narodi a by malo nedajboze nejaky problem ci ti ho zveria do 100% starostlivosti v nemocnici, predporodne vysetrenia v danej nemocnici, kurzy pred porodom a dalej je este kopu veci a to mam vsetko preplatene zo zdravotnej poistovne my sme nato este ani jedine euro nedali a mozem zato Panu Bohu dakovat , ze ma poslal tu a ze to mam take ake by som to na svk nemala ....ja teraz viem este vela metod co pomahaju k lepsiemu a lahsiemu porodu a takisto ked to viem sa tym nechvalim ale chcem aj inym rodickam pomoct , lebo kazda rada je v dnesnom svete ako od Boha danna, lebo vsade sa za vsetko musi platit.....

katuska571990
30. apr 2013

Ahojte dievcata som v 36tt maval strasne problemy s dychanim,vyvetram si izbu,beriem aj magnezium a nic mi nepomahaa ktomu mavam aj take ako mravcenie po rukach a nohach.bolieva ma strasne v pravej strane v panve.chcela som sa opytat ci je to normalne,lebo kazdy mi vravi nieco ine .neviete mi poradit ako si mam pomoct s mojimi bolestami.dakujem:-)

dominikajenni
2. máj 2013

ahoj, ja by som ti odporúčala piť alechemilkový čaj spolu s myším chvostom...(dostať v lekárni)
majú veľmi dobrý vpliv na maternicu každý deň aspoň pol litra... a hlavne oddychuj veľa lež radšej doma ako v nemocnici ja som si tam odležala 5 týždňov a ak si ako píšeš pri ležaní v kľude tak si urob doma pohodlie a všetko si zariaď tak aby si chodila len do sprchy na wc a najesť sa aspoň do konca 36tt čo sú u teba dva týždne čo je super...
nemáš to až také kritické no ak by ti bolo čoraz horšie určite vyhľadaj odbornú pomoc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre