Je môj nález z 20. týždňa v poriadku?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

bola som na sone v 20. týždni a všetko našťastie v poriadku. Len placentu mám čiastočne cez pôrodné cesty.

V papieroch je: posterior previa marginálna až parciálna. A že v prípade hocijakého výtoku od ružovej farby mám ísť do nemocnice. Moja doktorka to bude so mnou rozoberať až 3. mája.

Čo z toho nálezu pre mňa vyplýva?

Doma mám skoro ročné dieťa, s ktorým sa bláznim celý deň.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je placenta len marginálna, tak je stále šanca, že sa vytiahne. Musíte to doriešiť so svojou lekárkou, ktorá má podrobné informácie.

Zatiaľ by som Vám odporúčala v rámci možností kľudový režim a než pôjdete na kontrolu, tak vynechať pohlavný styk.

Ďalej uvidíte podľa odporúčaní Vašej lekárky.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com