Je možné ďalšie tehotenstvo po troch sekciach?

Zodpovedané
28. apr 2021

Dobrý deň,

mám za sebou tri sekcie a znovu túžim po dieťati. Tretie tehotenstvo bolo bezproblémové. Mala som len veľké množstvo zrastov v brušnej dutine, ktoré mi museli rozrušiť. Maternica bola v jazve podľa pôrodníka tenká ako blana.

Je možné štvrté tehotenstvo?

Je tam oveľa vyššie riziko prasknutia jazvy na maternici oproti tretej sekcii?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka na vášho gynekológa.

On pozná váš zdravotný stav a môže sa k nemu teda vyjadriť. Poprípade sa môžete objednať aj k ďalšiemu pôrodníkovi, aby ste mali možnosť spoznať aj iný názor.

Ja sa k vyjadriť neviem.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com