Je možné vybaviť si cisársky rez po hemikolektómii?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

som 1,5 roka po hemikolektómii a stále mám zdravotné problémy.

Je možné si vybaviť pôrod cisárskym rezom vzhľadom na možné komplikácie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aby som sa priznala neviem či je stav po hemikolektómii indikáciou k cisárskemu rezu.
To je potrebné riešiť s pôrodníkom a chirurgom.

Avšak cisársky rez by Vám mal navrhnúť pôrodník, vy sama by ste si nič vybavovať nemala.

Je potrebné zvážiť riziká ako vaginálneho pôrodu, tak cisárskeho rezu a podľa toho sa rozhodnúť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com