Ako si vybaviť cisársky rez?

123vanesa
7. mar 2016

kto by mi mohol poradit ket budem mat papier od usneho postaci to abz som mohla mat cisarsky rez lebo us som v 8 mesiaci a chcem si to co najskour vybavit a newiem ako

maslenka47
7. mar 2016

@123vanesa pocitam, ze tvoj gynekolog ta posle alebo uz coskoro poslal absolvovat dalsie preventivne vysetrenia v nemocnici, kde planujes rodit. Tam si zajdi v case vyhradenom pre buduce rodicky, vyckaj poldnovu soru so vsetkymi ostatnymi a ked sa dostanes na rad, ukaz im ten "papier". Oni si uz nejako poradia.

Druha moznost zazmluvnit si lekara, lekarov najdes.. zase len v tej nemocnici.

tana85
7. mar 2016

vidis, a ja prehovaram tu moju nech ostane hlavickou dolu lebo mi inak hrozi cisarak, ktoremu sa chcem vyhnut. velmi zalezi od lekara, na ktoreho natrafis, ci to aj on zhodnoti ako nevyhnutne. inak ozaj zazmluvnit takeho, co to s tebou naplanuje aj bez vaznej indikacie

chymenitta33
7. mar 2016

@123vanesa- nerozumiem, prečo volíš sekciu? je to des, podľa mna a keby nemusím, to nechcem absolvovať

zuzada29
7. mar 2016

ja som neplanovala rodit inak ako normalne a ked som zistila ze babatko je otocene nozickami dole tak som sa riadne nalakala, nastastie sa umudrilo a otocilo sa. ked som po porode videla mamicky po cisarskom, nikdy by som ho nechcela. nevedeli si ani len vodu zobrat, nehovorim o tom, ze nemali pri sebe deticky a nevedeli si s nimi vychutnat tie prve chvile. a co sa tyka kojenia musi to byt tiez komplikovanejsie

lubaska21
7. mar 2016

ja som chcela rodit prirodzene - obe moje deti, no bohuzial rodila som prve akutnou sekciou a druhe kvoli velkej vahe tiez sekciou... a vobec som nemala problem po cisaraku fungovat, sice po prvom som to tazsie rozchadzala, lebo som sa vela natrapila pred samotnym cisarakom, ale nic strasne a druha sekcia uplne v pohode, vstala som z postele a hned som sa sla sama sprchnut aj na wecko, jasne, ze boli mensie bolesti ale ja si myslim, ze su vzdy mensie, ako ked zena rodi prirodzene, ked ma velky nastrih, vsetko ju boli, ani sediet poriadne dlhsie nemoze,... je to individualne, kazde telo reaguje na to inak... ale netreba odsudzovat, ak chce niekto cisarsky... ak ma napr. panicky strach z prirodzeneho, tak nech radsej ide na cisarak, lebo prirodzeny by bol trapenie tak pre mamicku ako babatko... avsak pokial je to len z pohodlnosti, tak tento dovod nikdy logicky nepochopim...

mirkami7
7. mar 2016

tiež tomu nerozumiem, prečo sa chce niekto nechať rezať, keď na to nemá vážny dôvod, ja som po cisárskych a keby som mohla určite idem radšej rodiť prirodzene, aj keď som nemala problém s hojením jazvy, bolieva ma keď sa mení počasie alebo mám dostať menzes, neni to nič príjemne a keď má žena jeden cisárky už za sebou, väčšinou už lekári neodporúčajú rodiť prirodzene, aspoň u mňa to tak bolo, tak ja by som si to ešte premyslela

evittam
7. mar 2016

@123vanesa A čo ti akože napíše ušný?! Dôvod na CR ti môže tak odporučiť gynekológ a potom ostatní lekári ak je dôvod. Ak máš psychický "blok" - tak tam je na to odborník, ak zdravotný - tak taktiež. Inak pri normálnom tehotenstve bez komplikácii a iných zdravotných problémoch mamičky - nechápem tie čo chcú sa nechať dobrovolne rezať...Poviem ti to na rovinu - a to oba pôrody som prežila bez problémov a všetko je super - ale 100x radšej rodiť prirodzene ako CR. 😉

kikushaa
7. mar 2016

priprav sa nato ze v nemocnici kde chces rodit ta poslu este za ich odbornikom a on posudi ci je cr naozaj nevyhnutny.. oni sa totizto snazia redukovat sekcie na minimum lebo ich je i tak vela a nejak to nezapada do nejakej tabulky eu takze tlacia dost na prirodzeny porod 😉

okataivana
7. mar 2016

no pokial si prvorodička, tak podla mojho nazoru, nechaju porod volne prebiehat. cisarsky sa voli len při zdravotnych problémoch, alebo kde ohrozuju dietatko alebo matku, ale nepises konkretny problém aky mas s usami.
no podla mna by mal usudit tvoj gynekollog ci vobec ti odporuca sekciu alebo nie.

tatiana1985
7. mar 2016

To je také detské zmýšľanie :dajte mi cisársky lebo sa bojím rodiť prirodzene,,, bože veď ak si zdravá žena všetko zvládnes. Preboha ste také cintlavky niektoré... Tiež som sa bála prvýkrát rodiť, tiež som rozmýšľala že "dám si "cisársky, ale veď si dospelá žena, čo sa dopredu bojíš. Každá sa bojíme, ale dáme to lebo sme jednicky

nmarcela
7. mar 2016

Malu som rodila cisarskym lebo som musela nebola otocena a po 9mesiacoch som otehotnela znova bola som v hlavou v smutku ze zase cisarskym....a az mi doktor navrhol ci chcem rodit normalne alebo cisarsky...a ja samozrejme normalne...a ja mozem povedat ze ked uz rodit tak jednoznacne normalne...je to ten krajsi pocit aky moze byt...a jazva po cisarskom jaaaaj este aj pri zmene pocasia ma po 7rokoch pobolieva...a fakt nechapem vas zenske ktore chcete ist takto rodit...ale jedna vazna otazka ale nepoznam cloveka ktory by tuzil ist na operaciu...a to som cisarsky cely prespala...lebo mi do chrbtice injekcia nezabrala a zacali ma rezat za ziva...takze mala by som si vybrat este raz jednoznacne normalne

pillipilli
7. mar 2016

Ahoj cisarsky rez si nevybavis , ten robia iba ak je naozaj treba. A vedia preco. Pozri ja som mala velmi tazky porod trval tri dni a rozdriapalo ma po konecnik. Ale bolo to najkrajsie co som v zivote zazila! Preco si chces nechat ujst ten moment ked to "das" a malicke prvy raz privinies hned na svoju hrud? No ja by som to nikdy nevymenila za nic.
Dalej mne vyberali nador na krcku maternice velky ako decka hlava , cize tak isto mam rez cez podbrusie ako by som rodila a poviem ti ,ze normalne rodenie som rozdychala hned aj sa vsetko zahoji rychlo. Ale operaciu to bolo hrozne.
Kebyze si mozem vybrat ani nerozmyslam. Ved sa rodilo odajakziva, zenske telo je na to prisposobene.
A ozaj aj ja som sa pytala doktora preco nerobia cisarske rezy ked o to mamicky ziadaju a vies co mi povedal? Ze zenske telo ja napite vody a tam je velmi velke percento komlikacii ze sa zena zadusi.
Tak na tvojom mieste sa poradim s doktorom a neboj sa !!! Neni to taky masaker ako sa zda. Ono na videu to vyzera akoze nic moc... Ale fakt je to krasny zazitok a ty mas ten dar ze to mozes zazit. Na rozdiel od kopec zien co deti mat nemozu.

silvia31
7. mar 2016

Ja som chcela rodiť sekciou - zo strachu z bolestí, z nemocnice, komplet tá predstava pôrodu tak to vo mne vzbudzovalo aj vzbudzuje strach, no mala som 22r a žiadny vzťah k deťom aj tehotenstvu.. Keď som prišla na kontrolu do nemocky - moju prvú, tak som sa milo dr opýtala, či sa nedá dohodnúť sekcia, spýtala sa prečo a tak sme sa bavili a navyše som nízka a brucho som mala akoby dvojičky v ňom boli, nosím dioptrie, panva sa mi nerozšírila moc, bábo veľké a ja krpatá, no celkovo take.. aj moja mama rodila sekciou, tak sme komunikovali - ona povedala, že to sa nedá vylúčiť ani dohodnúť, že to ukáže situácia.. Takže istotne komunikuj a pýtaj sa, ja som týždeň prenášala, hospitalizovali ma, urobili mi vyšetrenia, neotvárala som sa vôbec, našťastie ma prijímala moja dr, takže vedela, že ako som na tom celkovo, spravila sono, dala mi pre istotu urobiť interné vyšetrenie ako pred sekciou, ak by náhodou ale nič sa nedialo so mnou..a nakoniec vnoci mi praskla plodová voda o 5tej ráno, ja neotvorená, slabulinké kontrakcie, na čakačke som skoro od strachu odpadla, lebo vedľa mňa žena jačala a plakala od bolestí a ja som si dala mp3 pustila hudbu a bála sa ako sviňa, že toto nezvládnem (ja som nikdy nebola v nemocnici, žiadne zranenie nič, no pre mňa horor toto) a doktori na mňa reagovali milo, ja som sa spýtala na moju dr (nezazmluvnenú som mala) a že ona mi o sekcii hovorila a tak sme kecali a kecali a o 11h doobeda došla moja dr a nachystali ma na sekciu. Vobec som sa neotvárala, nemala som kontrakcie ani nič iba také pobolievanie ako pri ms.. Spravili sekciu v celkovej narkóze (neviem prečo celkovej) zobudila som sa, maleho mi doniesli na priloženie, nechali ma vyspať a ráno som fungovala 100% aj s malým. Je pravda, že kojenie sa mi nerozbehlo, dokrmovali sme už od začiatku, nemala som mlieka moc a malý necucal alebo sa nevedel prisať.. Ale preto, že som rodila sekciou nie som horšia matka ako ostatné. Jazvu mam peknú, rýchlo som sa zahojila a všetko bolo v najlepšom poriadku. Všetko je individuálne vždy a všade

lienka959
7. mar 2016

ja som mala akutnú sekciu ale pozbierala som sa akoby nič, jasné, že to bolelo trochu ale videla som baby po normálnom podore ako chodili a sedeli podaktore.... takže nie dakujem neprím... som rada za svoj cisarsky a druhý raz ak bude niekedy tak zasa sekcia 🙂

iwesska
7. mar 2016

A co mas s usami take aby to branilo porodu? Pokial mas zdravotnu indikaciu, tak si vybavovat nic nemusis, sam lekar ta na neho posle.

tjaden
7. mar 2016

AHoj, podplať doktora, ja som rodila v Ke mohla som tam aj potratiť a doktorka nič...až keď si vymenila smenu s iným doktorom ten rozhodol, že mi vyvolajú pôrod. Už viem prečo tá mrcha čakala....kamoška jej dala 100ečka aby rodila cisárom a to vraj ešte dobre obstála,iné jej vraj dali 300 dokonca 400eur, Rodila som prirodzene, vtedy ma cisársky rez ani nenapadol, dnes viem, že pri ďalšom bez epidurálky rodiť nepôjdem ani pánovi 😀

moni244
7. mar 2016

preboha, ty si si aj prečítala, čo si napísala? takú hatlaninu som už dlho nečítala.
A kvôli ušiam vybavovať cisársky? No mám dosť

nivalis
7. mar 2016

Prve dieta mam prirodzene, druhe akutna sekcia :-/ od Boha stastie a vdaka za to prve, ze sme to zvladli prirodzene, lebo po sekcii, by som uz dalsie dieta nechcela! Ta bolest a liecba "po" su neporovnatelne!!!

marlene
7. mar 2016

na sectio su indikacie,akutne sectio ked je matka lebo dieta v ohrozeni zivota ,relativne -napr. vaha nad 4500 g ,nepostupujuci porod ... potom je sectio na zelanie matky. ja som mala sectio na zelanie ,pre vaznu poporodnu traumu pri prvom porode. na sectio na zelanie musis mat naozaj vazne dovody na slovensku. ja som rodila v zahranici , cele tehotenstv som chodila ku psychologicke ,cize som to mala odobrene aj z jej strany. nelutujem ,pre mna to bolo to najlepsie rozhodnutie . ten treti a posledny po prvych dvoch vaginalnych bol najkrajsi .

zuska2001
7. mar 2016

rodila som sekciou kvoli veku 37 r a výške 150cm. Bolo to zvládnuteľné, pooperačný stav bol hrozný, ale rátala som s tým. Nemám to však s čím porovnať, pretože som normálne nerodila. Osobne by som odporučila rodiť normálne, ak to tvoje podmienky dovolujú. Cs je operácia, zásah do tela, často s narkozou, pri ktorom nevieš, ako sa telo zachová. držím palce

katka1981
7. mar 2016

Ja mam vrodene ochorenie oci, operacie oci, plus laserove operacie oci a myslela som si ze jasne budem mat cisar, bola som kludna, ale 2 mesiace pred porodom mi ocna povedala, ze nevidi dovod na cisarsky. Ja som bola v koncoch, vystresovana, vystrasena, muz mi povedal, ze ked sa neukludnim, vybavi mi papier od psychiatra na cisar. Na koni som si precitala o epine, kupila som si ho, nahovarala aky budem mat super porod, zrazu z cisaru prisiel velky strach z bolesti po operacii. Rodila som normalne, mala som nadherny porod, vobec nie, ako mala moja mama, ziadne horory sa nenaplnili a modlim sa aby som zas mohla rodit normalne. Strach som dokazala krasne prekonat a porodu som sa vobec nebala a to som neskutocny stresak a citlivka. Ja neznesiem ani injekcie. Tak ako som si porod vsugerovala, tak bol, rychly, lahky, bez bolesti. Neviem ci to bolo silou pozitivneho myslenia ale bol to krasny zazitok naozaj neprehanam. MS bolesti boli horsie, epiduralka krasne zabrala, nikto ma nestrihal, nesil, porodne bolesti boli podobne otlacenemu zadku od bicykla, pri kvasinkach som si daleko viac vytrpela, sedela som od zaciatku uplne v pohode. Nemenila by som nikdy. Ak zial budem mat diagnozu od lekara, ze je cisar nevyhnutny, nepomozem si, no este stale verim, ze vsetko dobre dopadne a cisaru sa vyhnem. Nemysli na zle veci, aj tu mi pisali baby aky mali strasny porod, ja som si pozerala plastiky po porode na nete a kadeco, a nic nebolo treba.

katka708
7. mar 2016

Ak ti ušný odporučil na papier že odporúča sekciu, tak to len ukáž gynekologovi a on ťa odporučí na príslušné vyšetrenia v nemocnici. No ak si sa ty rozhodla že chceš sekciu, tak si to nijako normálne nevybavíš, jedine ak podplatíš nejakého gynekológa a dohodnete si spolu dátum. Ja som mala tiež fobiu z pôrodu a pýtala som sa očnej či je nejaký dôvod aby som rodila sekciou ak som po operácii očí. Povedala mi, že až taký tlak na oči nie je pri tlačení aby mi to mohlo poškodiť zrak ale ak chcem, ona mi ten papier vystaví. No cítila som sa trápne a zbabelo a nedokázala som si to vypýtať. Kým som išla rodiť, tak som sa ukludnila lebo šak miliony žien rodia prirodzene tak to dám aj ja. No nedala som 😀 ani po 24h pravidelných kontrakcií som sa neotvárala tak nakoniec som ten cisarsky mala aj tak ale trpko som to ľutovala. lebo ako tu už spomínali. všetky rodičky behali na druhý deň ako srnky a ja som bola vôbec rada keď som sa po 24h došuchtala na wc. aj sedenie pri kojení bolo nenormálne ťažké a niekoľko krát za noc vstávať z postele k malému bol horor. Fakt je to zotavovanie oveľa ťažšie a prvý týždeň si odtrpíš so zaťatými zubami. kdežto pri prirodzenou pôrode si odtrpíš len pôrod a potom funguješ viac menej normálne. je to neporovnateľné. Radšej si vybav sedenie so psychológom. aj obyčajný 2hodinový rozhovor vie veľa pomôcť na psychike a pomôže ti začať sa tešiť na pôrod

benshi
7. mar 2016

mamky moralistky nechajte si tie Vaše výlevy , prečo rodiť cisárskym a aký je super normálny porod pre seba. Ona sa pýtala ako sa dá vybaviť, tak ak nemáte čo povedať k veci tak to radšej nekomentujte :D

danusskaaa
7. mar 2016

Nestačí ti papier od usneho lekára!!! Aj je závažný dôvod, kvôli ktorému nemôžeš rodiť normálne, musíš absolvovať konzultácie s gynekológom, ktorý odporučí sekciu. Ani to nemusí znamenať na 100% cisársky, záleží od pôrodníka a celkového tvojho stavu počas pôrodu. Píšeš, že si v 8mesiaci. Máš čo robiť aby si to stihla, najprv konzultácie, doporučenie na sekciu (aj s dôvodom prečo) a šup na predoperacne vyšetrenia, ktorých je tiež dosť. Poriadne zvaz, či je sekcia lepšia, ja som ju mala a teda nič moc. Pri druhom určite už nie.

frantiseklotrinsky
30. sep 2019

Fandím cisárskym rezom. Nechápem trápne matky ktoré ktoré sa idú zblázniť za normálny klasický pôrod! Potom jačia,revú,stonajú a dostanú ešte vynadané od personálu že revú ako sprosté! Nehovoriac že aj klasické pôrody prinášajú komplikácie ktoré zanechávajú následky na deťoch aj matkách. Ale to už nikto nerieši, lebo ste všetky ticho!!!! Ja poznám kopu babrácky vykonaných klasických pôrodov!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre