Je možné zabrániť násilnému tlačeniu na brucho pri pôrode?

Zodpovedané
21. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pôrodu.

Je možné zabrániť násilnému tlačeniu na brucho pri pôrode?

Musí personál rešpektovať, keď slovne budem trvať na tom, aby mi pri pôrode neskákali na brucho?

Pri prvom pôrode ma nikto neupozornil, že niečo také mi budú vykonávať a mala som po pôrode dosť silné poranenia - šitie, oslabené panvové dno, únik moču.

Pôrodníka som mala zazmluvneného a boli to zbytočne vyhodené peniaze.

Dokáže to bežná rodička ovplyvniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte takéto skúsenosti, tak asi by som zvolila inú pôrodnicu. Takú, v ktorej bude personál nápomocný a bude Vás pôrodom trpezlivo sprevádzať.

Rešpektovať prianie rodičky by malo byť automatické.

Situácia v slovenských pôrodniciach sa v posledných rokoch začala meniť k lepšiemu. Verím, že aj vo vašom okolí nájdete pôrodnicu, s ktorou budete spokojná.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com