Je možné, že budem mať zamĺknutý potrat i napriek tomu, že od začiatku tehotenstva beriem Progesterón?

Zodpovedané
10. sep 2020

Dobrý deň,

som v 7. týždni tehotenstva a o pár dní idem na kontrolu, že či bije srdiečko.

Je možné, že budem mať zamĺknutý potrat i napriek tomu, že od začiatku tehotenstva beriem Progesterón?

Ďakujem

Dobrý deň,

to Vám bohužiaľ nemôžem povedať. Musíte počkať na ultrazvukové vyšetrenie.

Avšak progesterón je hormón, ktorý napomáha udržaniu tehotenstva, na vývoj plodu nemá vplyv.

Držím palce, určite bude všetko v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com