Je normálne ťahanie v podbrušku v 37. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
13. júl 2019

Dobrý deň,

som štyri roky po sekcii a teraz som 37. týždni tehotenstva. Stále cítim ťahanie - bolenie podbruška. Opäť budem mať plánovanú sekciu. Keď idem do poradne, tak je všetko v poriadku.

Môže byť ťahanie spôsobené rastúcou maternicou?

Ťahanie cítim počas chodenia, alebo keď sa dvíham. Občas ma až dolu pichne. Bolí ma aj kostrč. Mám boľavé aj slabiny.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všetky tieto problémy, ktoré opisujete sú bežné ku koncu tehotenstva. Ste už v podstate v termíne pôrodu, takže telo sa na neho chystá.

Jednak sa pripravuje maternica, uvoľňuje sa panva a povoľujú väzy. S tým sú spojené bolesti, nepríjemné pocity, ťahanie a pod.

Ak bolo na vyšetrenie u lekára všetko v poriadku, tak sa nemusíte báť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com