Je otáčanie bábätka v brušku riskantné?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

mám bábo otočené hlavičkou hore, celkovo je synček otočený koncom panvovým.

Je otáčanie bábätká riskantné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

obrat plodu vonkajšími hmatmi je pomerne bezpečný. Aby sa mohlo k výkonu pristúpiť musí byť dieťa v maternici pohyblivé, mať dostatok plodovej vody. To sa všetko kontroluje ultrazvukom.
Celý výkon sa uskutočňuje pod infúziou, ktorá tlmí činnosť maternice. A trvá len chvíľku.

Počas výkonu i po ňom sa dieťa kontroluje ultrazvukom a po výkone sa natáča CTG záznam, kde sa kontroluje srdiečko bábätka.

Je to pre Vás aj pre bábätko šance na spontánny pôrod.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com