Bábätko je otočené koncom panvovým a ja nechcem rodiť prirodzene

leuska15leuska15
6. aug 2020

Dobrý deň,
Bábätko je koncom panvovym a ja kvôli tomu nechcem rodiť prirodzene (prosím neodsudzujte ma, ale proste nechcem v žiadnom prípade) prvé bábätko som rodila prirodzene, všetko bolo OK ale bolo otočené hlavičkou dolu. Je možné, aby ma doktor PRINUTIL rodiť prirodzene koncom panvovym, keď vyslovene s tým nesúhlasím? Ze by povedal, že cisársky mi nespravia a hotovo?

dzulli1980
6. aug 2020

So mnou to doktor ani neriešil ... automaticky som išla na cisársky.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barus26
6. aug 2020

@leuska15leuska15 moja sestra tiež mala maličkú KP a ani sa jej nepýtali, proste išla automaticky cisárskym .. Chápem ta, tiež by som sa bála a chcela by som radšej cisársky

kaajuiaatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katty2012
6. aug 2020

@leuska15leuska15 urcite cisarskym, hladaj dr., ktory to odsuhlasi

gabsisi
6. aug 2020

@leuska15leuska15 mne sa maly otočil až v 37tt.
Pri chlapcoch je to predispozícia na cisársky...
a mne jedna gynekologička povedala že ona by nikdy nikomu neodporucdla rodiť dieťa kp.

Kamoska rodila dcéru vo bola kp a vravela že žiadny rozdiel od prvej čo nebola kp.

Tiež by dom brala radšej cisársky

martina1201
6. aug 2020

@leuska15leuska15 neviem odkiaľ si, ale v Leviciach sa rodí cisárskym keď je dieťa KP otočené.

hivanik
6. aug 2020

Je mala sanca, ze sa este pretoci...mne to povedal lekar ktory tiez hovoril o prirodzenom porode. Mne sa v 36 tt nastastie otocil. Pri chlapcoch sa neodporuca kvoli poskodeniu pohl.org.

limetka55
6. aug 2020

Nútiť by ta nemali.. Ja som mala malú KP a zo strachu som si vybavila cisársky.. Presviedčali ma, ale akceptovali to.. No ako sa to blížilo, rozmyslela som si to, že skúsim predsa len prirodzene a teraz som za to rada.. Pôrod rýchly, bez poranenia, bez nastrihu a dcérka je úplne v poriadku. Doktori hovoria, že žena rozdiel nepocíti, či rodí normálne hlavičkou alebo KP..

lakynka1987
6. aug 2020

Moj syn bol tiez otoceny KP.A mna v Tn presviedčal samotny primar,ze mi syna skusia otočiť hmatom-obratom,neviem ako sa to presne volá,aby som nemusela ist na cisarsky.Keďže som sa bála rodit prirodzene,tak by ma neprehovoril nikto.

katarinavav
6. aug 2020

@lakynka1987 moja kamarátka bola na otočenie v Trenčíne tam to robia

juliet86
6. aug 2020

chapem ta. zalezi od nemocnice a lekara. mozes este skusit obrat vonkajsimi hmatmi. mne ho robili v kochu. nevysiel... nakoniec to bol planovany cisarsky rez ale len preto ze odhad hmotnosti dvaja lekari dali 3700gramov a prvorod8coy mozu skusit prirodzeny len s vahou baba do 3500...

mon29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rubinka
6. aug 2020

@leuska15leuska15 - je to normálne, myslím že žiadna žena by to nechcela podstúpiť dobrovoľne. Samozrejme že máš nárok na cisársky v tomto prípade a možno sa ešte otočí.

lakynka1987
6. aug 2020

@katarinavav ja som sa toho bala,takze som rodila cisarskym

zuzuliatko18
6. aug 2020

Ja som rodila KP, ale teda na plane bol cisarsky, len drobacik sa rozhodol necakat na doktorov a narodil sa o mesiac skor. O tyzden som mala ist na prvu poradnu v nemocnici, este chceli na mne skusat pretocenie tymi hmatmi, no akosi nestihli. Synacik sa chcel narodit po svojom. Ale teda keby sa dalo, radsej cisarskym by som isla. Drzim palce!

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre