Je pravda, že psychika ovplyvňuje veľa veci pri pôrode?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom psychiky a pôrodu.

Je pravda, že psychika ovplyvňuje veľa veci pri pôrode?

Je možné, že ak je žena dobre na pôrod naladená a teší sa naň, tak bude pôrod viac menej ľahký a jednoduchý?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, psychický stav môže veľmi ovplyvniť priebeh pôrodu. Ak je žena v strese vyplavuje sa adrenalín, ktorý brzdí kontrakčnú činnosť . To znamená, že pôrod prestáva postupovať, čo v konečnom dôsledku vedie k lekárskym intervenciám.

A určite žena, ktorá je pozitívne naladená, teší sa na pôrod a na bábätko má veľkú výhodu oproti žene, ktorá pôrod vníma ako niečo hrozného a bolestivého.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com