Je to veľký problém, keď vynechám možno 3 injekcie Clexane za týždeň?

Zodpovedané
25. nov 2020

Dobrý deň,

pichám si injekcie Clexane od polky tehotenstva. Až do pôrodu som pichala poctivo a pravidelne. Ale ako som porodila a nastalo šestonedelie, tak sa mi stalo, že som už párkrát zabudla na injekciu.

Je to veľký problém, keď vynechám možno 3 injekcie za týždeň?

Ďakujem

Dobrý deň,

Clexane je liek, ktorý riedi, krv a znižuje riziko vzniku krvných zrazenín.

Pokiaľ nie je užívaný podľa odporúčaní, jeho preventívne funkcia môže byť znížená.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com