Som v 21 týždni a mám trombofíliu. Ako to bude ďalej?

edmi
18. mar 2012

Ahojte, som v 22 t tehotenstva a teraz mi zistili trombofiliu,picham si clexane injekcie 6000 1x denne,neviem otom vela preto sa chcem spytat bab ktore otom nieco viac vedia ci by mi nenapisali,pocula som ze sa to berie az do sestonedelia a ako to je potom s porodom a s kojenim ked si budem pichat injekcie?? nemozem mat cisarsky?? dakujem moc pekne

saska1911
29. mar 2012

Ahojte dievčata,prosím o rady......Ja som tiež po 2 potratoch a na hematologii mi zistili Faktor V. Leiden heterozygot, MTHFR (C677T) heterozygot, MTHFR (A1298C) heterozygot a ešte v nejakych kolagulačných faktoroch Faktor XIII A V34L heterozygot- vobec tomu nerozumiem. Na hematologii mi zobrala len podrobnejsie krv a pre vysledky si idem buduci tyzden. Mam z toho dost velke nervy..Neviem ako to teraz bude dalej pokracovat.....tehotná nie som ešte lebo čakáme na to čo povie doktorka....ale neviete mi niektorá približne povedat,že ako to bude....a baby kým ste otehotneli dlho to trvalo? Museli ste si hned pichat tie injekcie?
Dakujem za akukolvek odpoved.

kiwi82
29. mar 2012

ahojte dievčatá, nebojte sa. ja som tiež od 5tt pichala fraxiparín na riedenie krvi. až do porodu a potom asi ešte týžden. tiež mi vyšlo z genetiky, že som heterozygot a mam nejake mutiacie nejakych genov, proste z toho vyplýva, že krv sa mi v tehotenstve zhusťuje. tiež som po dvoch potratoch - dvakrát pariciálna mola. No a počas tretieho tehu sme pichali fraxiparin na riedenie krvi a vďaka Bohu máme zdravé dievčatko. Ak lekár hematolog odproučí brať injekcie berte ich, nebojte sa, bábatku to neublíži, práve naopak, krv sa zriedi a nebudú sa tvoriť zrazeninky, ktoré by mohli ublížiť bábu. čo sa týka pôrodu ja som rodila prirodzene. urobia Ti predoperačné vyšetrenia pred porodom, či môžeš ist do anestézie a tak.... takže fraxík ani celxane na to nemajú vpyv si myslím. ak je indikovaný cisarák z iných dovodov tak nebude vadiť ak berieš injekcie. na kojenie to nemá vplyv. hematolog ta bude sledovat a on určí do kedy možes vysadit. ale najčastejšie asi tak tyžden po porode už sa dá vysadiť. ja som nemala problém otehotnieť ale vynosiť bábatko. teraz, ked budeme plánovať, tak musím ísť na hematlogiu na vyšetrenie a tiež na štítnu žľazu,, aj to môže robiť šarapatu, ja mám zníženú funkciu. pravdepodobne aj v nasedujúcom tehu budem brať fraxiparín od začiatku. No a čo sa týka samotného pichania tak ja som pichala, resp. manželík mi pichal do bruška cca do 25 tt, a potom do stehien a do ramena, lebo bruško už tvrdlo a nebolo to príjemné. Baby, nebojte sa, všetko bude ok 😉

lussi2
30. mar 2012

ahoj ja som po 2 MA potom mi zistili na hematolog.nejaku najslabsiu mutaciu a tak si od 10 tt.picham fraxiparin. Zatial je vsetko v poriadku, da sa to vydrzat. Neboj to zvaldnes. Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre