Je v poriadku, keď v 28. týždni cítim veľmi málo pohyby?

Zodpovedané
12. sep 2019

Dobrý deň,

som v 28. týždni tehotenstva a takmer absolútne necítim pohyby dieťatka. Minimálne každý druhý deň. Cez deň vôbec nie a večer sem tam. Aj to nie každý deň. Je to moje štvrté tehotenstvo a začínam sa báť.

Spomenula som to už druhému gynekológovi, ale ako keby to ani nevnímal. Len chladno konštatoval, mám veľa plodovej vody. Za chvíľu bude odpoveď, že je už veľká a málo miesta.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

od 28. týždňa by ste už mali cítiť pohyby pravidelne každý deň.

Udáva sa aspoň 10 pohybov. Odporúča sa v pokoji ležať napr. Večer a počas 2 hodín by ste mali cítiť aspoň pár pohybov.

Plodová voda, alebo uloženie placenty na prednej stene, môže vnímanie pohybov znížiť.

Avšak ak sa Vám niečo nezdá, navštívte lekára. Mal by Vám urobiť ultrazvuk a prietoky placentou.

Ak dieťa prospieva, nemá známky hypotrofie a prietoky sú v norme, tak by to malo byť v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com