Je v poriadku ružový výtok v 6. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

včera večer som si na wc papieri všimla hlien s ružovým nádychom a jednu kvapku čerstvej krvi. Hlienu bolo len trocha. Odvtedy nič. Teraz po sprche som išla na wc a na papieri sa opäť hlien s ružovým pásikom. Mala by som byť 5+5tt. Bolesti nemám, len občasný tlak v podbrušku, skôr také ťahanie. Nie sú to kŕče a ani strašná bolesť.

Je to v poriadku?

Môže to byť cievka, keď je to ružovkasté a nejedná sa o špinenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to normálne v začiatku tehotenstva. Býva to dosť časté.

V prípade, že by sa objavilo krvácanie alebo kŕče, navštívte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com