Je v poriadku takmer necítiť pohyby v 27. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

som v 27. týždni tehotenstva a veľmi málo cítim pohyby, skoro vôbec. Lekár hovorí, že je všetko v poriadk.u Mám placentu na PS a málo železa.

Zatiaľ mi nešlo ani kolostrum, ani žiadny iný príznak, sem tam sa cítim ako netehotná.

Je v poriadku takmer necítiť pohyby v 27. týždni tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

každá žena vníma pohyby plodu inak. Ak je placenta na prednej stene, tak môže navyše tlmiť pohyby.

V 27. týždni je bábätko ešte malé, takže pohyby skutočne nemusia byť silné.

Dôležité je, aby ste pohyby vnímala tak nejako rovnako. Výrazná zmena vo vnímaní pohybov by zaslúžila vyšetrenie lekárom. Mám na mysli situácie, kedy sa dieťa hýbe oveľa viac alebo menej, než je u Vás obvyklé.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com