Kedy dostanem menzes po kyretáži?

Zodpovedané
27. sep 2019

Dobrý deň,

môjmu bábätku prestalo biť srdiečko v 8. týždni - zamlčaný potrat. V 10. týždni som krvácala, išla som na pohotovosť a tam to zistili. Včera som podstúpila kyretáž, lebo som už prúdom krvácala.

Teraz trocha špiním, ale nekrvácam a nemám bolesti.

Kedy mám očakávať prvú menštruáciu?

Ako dlho nemám s manželom sexuálne žiť?

Kedy sa máme snažiť znovu o dieťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to je individuálne.

U niekoho sa dostaví menštruácia v termíne a je pravidelná. U niekoho chvíľu trvá než sa upraví hormonálna hladina.

S ďalšou snahou o otehotnenie sa odporúča vyčkať cca 3 mesiace po kyretáži.

Čo sa týka sexuálnej aktivity po potrate, tak sa odporúča dodržiavať režim šestonedelia.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com