Kedy najskôr je dobré otehotnieť po klasickom pôrode počas dojčenia?

Zodpovedané
25. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom otehotnenia po pôrode. Chceli by sme mať deti narodené čo najskôr po sebe.

Kedy najskôr je dobré otehotnieť po klasickom pôrode počas dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to u každej ženy individuálne. Tehotenstvo i dojčenie je pre organizmus záťaž. Ja osobne si myslím, že je s ďalším tehotenstvom vhodné počkať min. pol roka až rok. Ale je to len môj osobný názor.

Otehotnenia pri plnom dojčení môže trvať dlhšiu dobu. Po pol roku, keď už dieťa nebýva plne dojčené sú šance väčšie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com