Môžem otehotnieť počas dojčenia?

helena220
12. dec 2013

Dnes som už prispievala. ešte by ma zaujímalo, ked som 4 mesiace po porode, chceli by sme sa znova pokusiť o dalšie bejbyno( možno sa to zda ako šialený nápad, ked je malá ešte taká malá🙂 ) Aaale..už tri rýždne po porode som ostala prvy menzes a odvtedy dostavam každy mesiac, ale chodí ako chce turista🙂 Okrem toho, mala je plne dojčena, mam vela mliečka a chcela by som dojčiť nadalej, minimalne tie dva rocky.je možne dojčenie aj počas tehotenstva??resp. otazka č.1. je vobec možne za takychto podmienok otehotniet?menzes+ dojčenie.vdaka

saska.t
12. dec 2013

@helena220 je mozne otehotniet a aj nadalej dojcit 😉

vejula
12. dec 2013

@helena220 ja som dojčila počas celeho tehotenstva a momentalne dojčim oboch. Ale musim ťa upozorniť, že pokial by si teraz otehotnela, tak je dosť velká pravdepodobnosť, že sa ti dcerka odstaví. PRetože je ešte maličká a nemá ukotvené dojčenie, tebe sa zníži množstvo mliečka a zmení chuť. Starším detičkam to až tak nevadí. Dieťatko po roku to zvykne ustáť a neodstaviť sa. No takto maličké detičky sa počas tehotenstva väčšinou same odstavia. Osobne však poznam jeden prípad, kedy mamička otehotnela, ked babatko malo tušim pol roka a neodstavilo sa to. Ale to je fakt jeden jediny prípad o ktorom viem.

ellen
12. dec 2013

ja si pamatam, ze sa vzdy hovorilo, ze ked zena otehotnie, nemala by dojcit, ze dojcenie stahuje maternicu, ale ci je to pravda, alebo blbost, fakt neviem! tak som vcelku zvedava, k comu dospejete :D

nastasyk
12. dec 2013

Ja som otehotnela pocas dojcenia(cez den kazde 2-3 hodiny aj v noci casto). Moj maly mal vtedy 13 a pol mesiaca. Teraz koncim 12 tt a stale sa kojime🙂 ale tiez mam v okoli zname, ktorym sa deti mladsie ako rok pomerne rychlo odstavili... Takze neviem poradit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre