Kedy po potrate sa môžme znovu snažiť o dieťa?

Zodpovedané
31. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 1. júla som bola na zákroku kvôli missed abortion. Gynekológ mi odporučil dať si pauzu a začať sa snažiť až o 3 mesiace.

Je možné začať sa snažiť skôr?

Sú pre mňa vhodné vitamíny Pinkfertil+?

3.augusta som mala menštruáciu po zákroku to bolo asi 5 týždňov. Menštruácia bola iba slabá a trvala iba pár hodín.

Je to normálne?

Pomôžu mi tie vitamíny aj napraviť menštruačný cyklus?

Alebo mám radšej zájsť ku gynekológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčajú sa 3 mesiace, aby sa dalo telo do poriadku po hormonálnej stránke a došlo k normalizácii cyklu.

Slabá alebo ,, iná "menštruácie je po kyretáži normálna.

Čo sa týka vitamínových doplnkov, nemám s nimi žiadne skúsenosti. Osobne si ale myslím, že zdravo stravujúci sa žena nepotrebuje okrem kyseliny listovej, užívať ďalšie preparáty.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com