Koľko čakať s otehotnením po kyrete po pôrode?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

v marci pred 5 mesiacmi som mala kyretáž, ktorá nesúvisela s potratom, ale s pôrodom. Vnútri ostal kúsok placenty. Teraz kojím, takže cyklus som ešte ani nedostala.

Keď sa mi cyklus obnoví (čo môže byť teoreticky až po roku od pôrodu), mám počkať 3 cykly a potom otehotnieť, aby ďalšie tehotenstvo začalo pokiaľ možno bezproblémovo?

Čaká sa preto, lebo výstelka by sa mala ideálne sama obnoviť?

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

5 mesiacov po kyretáži už je všetko v poriadku. Otehotnenie môže vzhľadom k dojčeniu trvať dlhšie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com