Zostala vo mne placenta po pôrode, stalo sa vám to niektorej?

17. nov 2019

Dobry den, rada by som sa spytala, ci nema niektora taku skusenost, ze vam po porode zostal vo vnutri kusok placenty? Bola som na kontrole po 6sto nedeli a lekarka mi nasla na sone kusok placenty, nakolko nemam zatial ziadne problemy, povedala mi, ze pockame do prvej menstruacie ci odide sama. Stalo sa vam nieco take, ze vam takto zostala placenta a s menstruaciou to odislo? Ak to neodide, vraj budem musiet ist na kyretaz😕
Dakujem za odpoved.

alexis617
17. nov 2019

Mňe zabudli kusy placenty ale dávali mi injekcie ktoré spôsobovali vylučovanie placenty a silné kŕče ako pri kontrakciach dostala som ich až 6

snehulienka8
17. nov 2019

susedke ostalo v maternici kus placenty, mala silny zapal, museli ju hospitalozovat, nanovo cistit, nebola to sranda..

93kris
17. nov 2019

Aj mojej znamej ostalo kus placenty po porode a musela ist na kyretaz aby jej to vycistili.

lulu2014
17. nov 2019

Mne zostala tiez po druhom porode. Este v nemocke na sone zistili. Tam mi dali infuzku...ta ciastocne pomohla. Ale este zostalo .... Dr.chcela kyretaz ale primar rozhodol ze netreba(ale ak chcem urobia....kto by chcel ak netreba)
Tak ma tak prepustili s tym ze som za 3t mala prist na sono....a ze sa uvidí. Nastastie to bolo ok. Tak som sa tomu vyhla. Drzim palce aj vam nech to nemusite absolvovat.

domculik
17. nov 2019

Ahoj, kazdopadne zacni pit caj z alchemilky, ta velmi napomaha cisteniu maternice.

babatkoo
17. nov 2019

Ano mne ostala a vybrali mi ju az po 3 kyretazi 😖

evkamotka
17. nov 2019

Ano zostal mi kus a isla som na kyretaz 3t po porode. Bolo to dolezite, tkanivo v tele nekrotizuje, mozes dostat sepsu

autor
17. nov 2019

Dakujem velmi pekne za odpovede

mmoonna
17. nov 2019

Mne ostala dokonca po sekcii. Asi tri dni po sekcii, keď som ešte bola v nemocnici som dostala vysoké teploty a zistili mi zápal maternice. Príčinou boli zvyšky placenty. Brala som silné antibiotiká kvôli ktorým som ani nemohla kojiť.

alexis617
17. nov 2019

Ale nato tí mali prísť v pôrodnici robia pred prepustením sono ja som mala aj teplotu a šli so mňa kusy a bolesti v podbrušku

lusindaht
17. nov 2019

Ja som mala podobny problem. Po porode mi neodisla placenta tak mi ju museli vyberat manualne. Sono pri prepusteni bolo ciste ale moja gynekologicka nieco videla na sone, ako keby mi tam zostala nejaka zrazenina alebo mozno kusok placenty. Dala mi aj injekciu na vypudenie - malo to vyvolat stahy maternice a krce ale ja som nic nemala. Tak mi povedala ze ked nie je krvacanie zatial sa to cistit nebude

autor
18. nov 2019

@lusindaht Ja som to tiez mala tak, ze pri prepustani som mala OK sono a potom mi to po 6sto nedeli nasla doktorka..a uz si mala aj menstruaciu po porode? Lebo ja zatial kojim, takze este nemam, len ma v rodine strasia, ze aby som zapal nedostala, tak sa celkom aj bojim, len zatial nastastie nemam ziadne komplikacie

evkamotka
18. nov 2019

@lusindaht vyberali ti tu placentu pri vedomi?

althejka
18. nov 2019

ja som podstupila 2 kyrety po porode, jeden kvoli krvnym zrazeninam, potom sa nasiel kusok placenty na stene v rohu maternice potvorak jeden. Ale nastastie sa ho podarilo dat prec, lebo tie injekcie co mi davali ma skoro dorazili ako stipali.

nelinkabublinka
18. nov 2019

Mne sa placenta neodlucila pri porode. Doslova ju zo mna vytrhaval doktor. Hned mi prizvukoval, aby som pri prepustani povedala, nech mi to dobre pozru. Na tom predpotopnom sone, ktore bolo ako hitlerov sonar z ponorky nebolo vidiet vobec nic. Prepustili ma domov, vraj je to ok. Moj gynekolog na kontrole po 600 nedeli to videl na sone, vraj je to kusok ale musi ist von. Tak som sla na kyretaz. bala som sa strasne. Aj som prepalaka toho dost. Asi nervy, hormony. Ale nic strasne. Rano ma hospitalizovali A poobede som bola uz doma. Kazali mi mliecko vylievat prvych 24 hodin. Bola som 7 tyzdnov po porode. Vsetko bolo ok. Nic ma nebolelo. Poldenna zalezitost a mala som po vsetkom. Takze naozaj nic sa nedeje. Nic to nie je. Hlavu hore.

autor
19. nov 2019

@nelinkabublinka dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

lusindaht
26. nov 2019

@evkamotka nie, uspali ma. myslim ze to netrvalo ani pol hodku a potom ma hned zobudili

lusindaht
26. nov 2019

Nie zatial som nemala menstruaciu, tiez este kojim

lenadka
26. nov 2019

Mne ostalo dosť vnútri už pri pôrode. A išlo mi o krk, začala som silno krvácať ešte na pôrodom stole, na rýchlo ma čistili priamo tam, ani uspať ma nestíhali, proste masaker. A myslím že to aj tak nebolo ôk, lebo po treťom pôrode som mala menštruáciu strašne silnú zakaždým až som sa bála. Zastavilo to až teliesko mirena. Je dobre že o tom vieš, podľa mňa to pri ms môže vyjsť aj samé, načo zbytočne kyret.

zuzumajko
27. nov 2019

Moja skusenost pred 9 rokmi - vyvolavany porod zial, zomreteho babatka. Po porode som musela.na 3 kyrety, lebo mi zostalo viac kuakov placenty. Depresia zo atraty dietata striedala depresiu ze nemozem iat z nemocnice domov. Ale som im vdacna, lebo kamoske presne takto riesili kusok placenty a uz nemoze mat deti, zapal maternice, pobrusnice..operacia..cele zle. Takze za mna odporucam kyret a cim skor.

autor
27. nov 2019

@zuzumajko tak to ma mrzi 😞dakujem za odpoved

lusiisul
25. sep 2021

Mozem sa opytat ci si nakoniec musela podstupit kyret. alebo to odislo same?

autor
3. okt 2021

@lusiisul ahoj odislo to same🙂

snezienkaaa82
3. okt 2021

Mne ostala, hneď po pôrode ma čistili, no o 6 týždňov zas. Skoro som dostala otravu, lebo som bola, slabá, bleda. Ešte 6 týždeň po pôrode som srvacala slabo, myslela som si, že to tak ma byt....

lusiisul
3. okt 2021

To je super