Krvácanie po potrate v 21. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
18. dec 2020

Dobrý večer,

od potratu v 21. týždni som presne mesiac a dva týždne. Museli mi po pôrode vykonať aj revíziu maternice kvôli placente. Krvácala som pár dní, potom som iba špinila a odvtedy nič.

Pred 5 dňami som začala znova špiniť. Hnedá krv, neskôr oranžová, potom červená a teraz taká strašne tmavá červená (hlienovitá) s takými buď hnedými, červenými alebo priesvitnými zrazeninami niekedy. Sem tam mám aj bolesti slabšie ale nepríjemné aj pichanie nižšie ako je podbruško, kríže a niekedy to presahuje aj do stehien.

Pred 23 dňami som začala užívať antikoncepciu Mistra a aj hnačkujem.

Môže to byť menštruácia?

Alebo telo reaguje na antikoncepciu?

Mala by som navštíviť radšej lekára?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, je pravdepodobné, že je to menštruácia.

Pokiaľ by ste krvácala dlhšie, tak navštívte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com