Má placenta s kalcifikátmi vplyv na pôrod?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

dnes mi doktor povedal, že mám placentu na 36. týždeň a som len v 30. týždni + 6 dní.

Aký to môže mať vplyv na bábätko a pôrod?

Je tu riziko predčasného pôrodu, alebo to môže poškodiť bábätko?

Pohyby cítim. Niekedy viac a inokedy menej. Napríklad minulý týždeň v stredu a štvrtok som bábo cítila dosť celý deň. Potom dva dni len trochu a teraz ďalšie dva dni opäť silno. Tiež ma pobolieva v podbrušku a spodok počas chodenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

placenta ovplyvňuje výživu bábätka a hodnotenie podľa kalcifikátov je orientačné.

Dôležité sú prietoky krvi placentou, ktoré sa merajú ultrazvukom. Tiež je dôležité to, že ako bábätko rastie. Či nezaostáva vo vývoji.

Ak by niektorý z týchto parametrov nebol v poriadku, tak by ste mali navštevovať rizikovú poradňu, kde vás odsleduju až do konca tehotenstva.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com