Mám panický strach z pôrodu. Je možné naplánovať sekciu?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobrý deň,

pri prvom pôrode som očakávala normálny pôrod. Dostala som silné kontrakcie a bol mi robený akútny cisársky rez. Syn bol zle otočený.

Po 9 mesiacoch som znovu tehotná a pri spomienkach na bolesť mám strach z pôrodu.

Je možné naplánovať si sekciu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

spôsob vedenia pôrodu po cisárskom reze je vždy na dohodnutie pôrodníka a rodičky. Otehotnela ste veľmi skoro po prvé operácii, preto si myslím, že Vás určite nikto do vaginálneho pôrodu nútiť nebude.

Ak máte strach z pôrodu, odporučila by som Vám nejakú vhodnú psychoprofylaxiu - cvičenie, tehotenské kurzy.

Vaginálny pôrod je pre Vás i pre dieťa lepšou možnosťou, avšak vždy s ohľadom na zdravotné riziká, ktoré je potrebné konzultovať s Vaším pôrodníkom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com