Mám preeklampsiu, keď nadmerne priberám?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

som v 29. týždni a pribrala som 20 kg. Mala som 62 kg. Prvýkrát mi namerali tlak 140/70. Na jednej nohy sa mi tvorili modriny a objavili sa mi fialové fľaky. A to pri členkoch na jednej nohe.

Môže ísť o preeklampsiu?

Vraj mi budú fľaky sledovať. Od stredy nejem sladkosti, len prírodný cukor. Opuchy členkov nemám.

Mali ste prípad, že sa kvôli preeklampsii muselo ukončiť tehotenstvo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

preeklampsia nie je len o vyššiu krvnom tlaku. U preeklampsie býva prítomná aj bielkovina v moči a pomerne silné opuchy.

To je potrebné sledovať na každej poradni. Môže ísť o prosté zvýšenie krvného tlaku. To môžete čiastočne upraviť zmenou životného štýlu.

Kvôli preeklapsii sa tehotenstva môže ukončiť skôr. Napriek tomu si myslím, že zatiaľ to nie je Váš prípad.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com