Tmavá nemiznúca modrina plus fialový fľak na nohe v 3. trimestri

yella8888
16. nov 2021

Ahojte zienky, som v 34. tyzdni tehotenstva a na lavej nohe sa mi objavili viacere zily (dokonca aj na stehne), ale co ma prekvapilo je nemiznuca tmava modrina az takmer cierna vzadu na lytku, prikladam foto plus este na spodku nad clenkom mam fialovo cerveny flak ktory sa po prejdeni prstom farebne meni az mizne. Potom sa objavi znova. Predtym som to nemala. Neviete co to moze byt? Nechcem hypochondrit, ale zaujima ma ci mate skusenosi s niecim podobnym. Mozno to su len popraskane cievky... Dakujem 🙂

macik34
16. nov 2021

@yella8888 myslím, že to nič nie je. Na telo je to už záťaž.. vyloz nohy a oddychuj

kiki68
17. nov 2021

@yella8888 no neviem, ja som bola s takymo priznakmi na rizikovej ambulancii a poslali ma ihned na venerologiu na kontrolu zil sonom a celkove vysetrenie skrz mozne priznaky trombozy. Nastastie bolo vsetko ok, ale dve hodiny som sa nesmela hybat, nez to oni nevylucili. Cize radsej absolvovat bezbolestne vysetrenie a jeden odber ako to podcenit.

katka533
17. nov 2021

@kiki68 ja mam tiež takéto žily, to robia na cievnom?

kiki68
17. nov 2021

@katka533 ano na cievnom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre