Máte skúsenosti s omotanou pupočníkovou šnúrou okolo krku?

Zodpovedané
27. jún 2020

Dobrý deň,

som v 33. týždni a na 3D sone mi zistili, že moje bábätko má 3x omotanú pupočníkovú šnúru okolo krku. Veľmi sa bojím, aby sa mi nezadusilo.

Aké máte s tým skúsenosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

môj názor je taký, že informáciu nemá tehotná žena vôbec mať, pretože jej lekár nevie ani ponúknuť žiadnu intervenciu. Nevidím v tejto informácii žiadny prínos, okrem stresovanie rodičky.

Pupočník okolo krku má jedenkrát až 35% detí viackrát až 5% a v prevažnej väčšine sa to zistí až pri pôrode zdravého dieťaťa.

Nestresujte sa, nemyslite na to.

Z vlastnej skúsenosti som zažila niekoľko takýchto pôrodov a paradoxne boli úplne bez akýchkoľvek problémov.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com