Je omotaný pupočník okolo krku v 13. týždni nebezpečný?

fishie
23. okt 2014

Dobry den Vam prajem. Dnes som bola na sono kvoli meraniu NT hodnoty (presvietenie sije). Nebolo vsak mozne nic zmerat, pretoze malicke malo okolo krku omotanu pupocnu snuru. Nikde som nenasla informacie, ci sa vie plod v tomto obdobi aj sam odmotat, alebo hrozi nejake realne riziko. Nechcem zbytocne stresovat, len sa chcem spytat, ci s tym mate skusenost. Vopred Vam dakujem 😉

pipinka4
23. okt 2014

@fishie neboj sa urcite sa odmota.to je este len taka mala.fazulka ktora plava kade tade.keby bolo uz babatko vacsie a uz by sa tazsie hybalo skrz malo miesta bolo by to nieco ine.ja s tym nemam.skusenost ale si myslim ze vsetko bude v poriadku uvidis 🙂

nanka3
23. okt 2014

ahoj, tiez si myslim, ze je to ok, ved je to este len vacsia fazulka 😉, mozno, kym si dosla domov uz ju obtocenu nemalo, ja som bola v 21tt. na 4D ultrazvuk a teda, nasa bambulka sa hybala skoro stale, raz mala pupocnu snuru cez oci, raz okolo krku, raz ju mala v rucke a mikala nou.... a to mi robili ultrazvuk 40 minut, takze sa neboj, urcite nic nehrozi, ved deti sa zvyknu rodit casto aj obtocenou snurou okolo krku, jedna porodna asistentka mi vravela, ze bola pri porode, kde sa narodilo babatko a malo obtocenu 3x snuru okolo krku a v pohode... v brusku dietatko este nedycha, nadychne sa az ked sa dostane na vzduch....

mirula88
23. okt 2014

V 13. týždni je to uplne normálne. Babatko mení polohu stále a má veľa miesta nebezpečne je to až posledné týždne pred porodom keď už nemá miesto v brušku ale nie ani tak omotanie okolo krku lebo babatko ešte nedýcha ale to ked sa pupočník zaškrtí alebo pritlačí a preruší sa tým tok krvi kedže je okysličované cez pupočník. Takže žiadny stres je to úplne normálne.

siska2027
23. okt 2014

my sme mali pupocnik okolo krku pred porodom a dr mi povedal, ze dietatko sa vymoce samo, ze je to uplne normalne. Ziadne obavy este sa tolko krat zamoce a odmoce kym pride na svet 😀

lusily
23. okt 2014

žiadne obavy, ešte je malinké a má veľa miesta, takže sa s veľkou pravdepodobnosťou vymotá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre