Môže mi uškodiť Lactofeel v 22. týždni?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

som v 22. týždni po umelom oplodnení a som zo všetkého vystrašená. Je to moje prvé tehotenstvo.

Stále ma trápia mykózy. Pred 2 týždňami som mala čipky od lekára a zase pociťujem, že ma pália vonkajšie rodidla. Mám ich červené. Tak som si kúpila v lekárni mastičku Fungicidin.

Vraj je dobré preventívne používať Lactofeel, tak aj to som si kúpila. Dala som si to včera pred spaním a neskutočne ma začalo štípať, tak som išla hneď pod sprchu.

Mohla som si s tým uškodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že nie.

V terapii mykózy je vhodné upraviť životný štýl.

Noste len bavlnenú bielizeň, v strave sa snažte obmedziť sacharidy a užívajte probiotiká tablety + vaginálne. Sú voľne dostupné.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com