Môže mi vysadenie Guajacuranu vyvolať predčasný pôrod?

Zodpovedané
1. okt 2019

Dobrý deň,

som v 31. týždni tehotenstva a od 24. týždňa beriem Guajucaran kvôli skráteniu krčka maternice. Skrátil sa mi na 3,1. Beriem aj magnézium 5 tabletiek denne a 2x denne Guajacuran. Cítim, že som z neho nervózna.

Môže mi vysadenie Guajacuranu vyvolať predčasný pôrod?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa odporúčania odbornej spoločnosti je riziko predčasného pôrodu vyššie, ak je dĺžka krčka maternice menej ako 25 mm. Hodnota musí byť meraná ultrazvukom. Je to ultrazvuková cervikometria.

U vás teda nie je hodnota nijako alarmujúca.

Guajacuran nie je liek, ktorý by dokázal zabrániť pôrodu, iba uvoľňuje svalstvo.

Avšak každú zmenu medikácie je potrebné konzultovať s lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com