Som v 29. týždni a mám obavy z predčasného pôrodu

erikazefi
25. nov 2021

Dobrý deň chcela by som sa spýtať ... v 27 tt mi lekár povedal že som na hranici s rizikovým tehotenstvom lebo sa mi skracuje krčok maternice mala som 3,1 cm... beriem magnezium a aj mi dal kapsuly na vkladanie ráno a večer (progesteron)...teraz som v 29 tt a dnes mám take zvláštne pocity zo spodu v pošve neviem to opísať občas ma tam akoby niečo zatlačí akoby mi tam niečo vadilo... neviem nie je to bolesť ... inak nemám žiadne bolesti bolievala ma lonova kosť ale dnes malinko a tvrdnutie brucha myslím v norme tak okolo 10x do 15 x za deň. Obávam sa predčasného pôrodu... za 5 dni mám ísť na kontrolu... mám utekať zajtra? Dakujem

fleur1111
25. nov 2021

@erikazefi ak sa ti hocičo nezdá, radšej chod za doktorom.

nikpa
25. nov 2021

@erikazefi musíš ležať a len oddychovať. Jediná tvoja robota by mala byť, že si zajdes naložiť jest a raz za deň sa osprchujes. Naozaj to dodržiavaj, neupratuj ani nič. 29tt je málo, predčasne narodené bábätko je boj, snaž sa aby tam zostal čo najdlhšie, ovplyvniť to vieš len tým, že sa budeš šetriť. Veľa šťastia 🙏

heymissg
25. nov 2021

@erikazefi určite choď hneď ako sa dá...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre