Môže sa stať, že nesedí veľkosť bábätka podľa menzesu a podľa sona až o 16 dní?

Zodpovedané
13. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Podľa menzesu som 8 týždňov + 4 dni a podľa sona 6 týždňov + 2 dni. Srdiečko už bolo vidno.

Môže sa stať, že nesedí veľkosť bábätka podľa menzesu a podľa sona až o 16 dní?

Má šancu to bábätko dobehnúť?

Ako sa bude riadiť toto tehotenstvo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné. Hlavne u žien, ktoré majú nepravidelný menštruačný cyklus.

Výpočet podľa menštruácie počíta s tým, že ovulácia prebieha uprostred cyklu, avšak ovulácia môže prebehnúť kedykoľvek.

Takže tam môže vzniknúť takýto rozdiel.

Veľkosť tehotenstva by sa mala riadiť podla ultrazvuku.

Nie je žiaduce, aby bábätko,, dobiehalo ". Bolo jednoducho počaté neskôr.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com