Môže to byť problém, ak pôjde dieťatko ako keby hore tváričkou otočené?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho bábätka, ktoré je otočené nôžkami na prednú stranu a chrbátikom smerom k zadnej stene. Pri vyšetrení zdola nevedia ani nahmatať hlavičku, čo sa tlačí viac dozadu. Aj keď mi tvrdne brucho, tak cítim ako netlačí hlavička na krčok, ale skôr niekde na kríže alebo kde.

Môže sa spustiť pôrod aj takto?

Môže to byť problém pri pôrode, ak pôjde dieťatko ako keby hore tváričkou otočené?

Ako môžem bábätku pomôcť?

Odhadovaná váha je okolo 3 900 g. Cvičím aj s aniballom, takže spodok je pripravený.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počas pôrodu dochádza k zostúpeniu plodu do pôrodných ciest, vykonáva rotačné pohyby, tak aby prešiel panvou.

Nestresujte sa, teraz je ešte hlavička nad panvovým vchodom, čo je normálny stav. Plod zostupuje až vplyvom kontrakcií.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com