Som v 15. týždni a maternicu otočenú dozadu

angi07
3. nov 2012

Ahoj. som v 15 tt. Cítila som tlak a pichanie v pobrušku, keď som musela na wc, potom sa mi ulavilo. Cítim bolesti v krížoch , niekedy až pri obličkách. Bola som už na prvom screeningu, všetko je OK. Bábo má 12 cm . doktor povedal, že mám maternicu otočenú dozadu, pritom keď som nebola tehotná, takýto problém som nemala. Kázal mi, aby som spala na bruchu, že sa to upraví. Máte s tým skúsenosti? Ďakujem!

slaviq81
3. nov 2012

Mna sa dr v 13 tt druheho tehu pytal ci ma nebolieva chrbat a krize, prave kvoli tomu, ze som mala tiez otocenu maternicu. Trochu som sa zlakla, ale ukludnil ma, vraj to nema ziadny negativny vplyv na priebeh tehotenstva. A nekazal mi nic. Takze mozes byt kludna. Mne len nejde do hlavy ako sa mohla maternica len tak otocit, kedze prve tehu bola v "normalnej" pozicii 😅

syrik
3. nov 2012

Ja mám maternicu otočenú dozadu stále a mala som to aj pred tehu....okrem bolestí pri sexe v určitých polohách nebol žiaden problém..a v tehu ma tiež bolievali kríže, aj podbruško od samého začiatku...Dokonca mi doktor povedal, že ženy s takouto maternicou mávajú skôr problém otehotnieť, čo nemôžem potvrdiť, keďže u nás to šlo rýchlo 🙂 a maternica sa Ti počas tehu sama otočí do "správnej" polohy... 🙂

lussi2
3. nov 2012

@angi07 ahoj ja mám tiež maternicu otočenú do zadu. Dr.mi povedal, že počas tehu sa mi bude matrenica otáčať a upzornil ma, že ma bude bolieť a ťahať podbruško, a taktiež kríže....a musim mu dať zapravdu, tie kríže to bolo strašne ☹ . Inak nič mimoriadne pôrod bol normálny 🙂

rubinka
7. nov 2012

@angi07 - aj mne zistili v prvom tehu že mám maternicu dozadu, spávala som na bruchu a ozaj to pomohlo, maternica sa dala do normálnej polohy 🙂

nadula01
7. nov 2012

ja som tiez mala dozadu .nespavala som ani na bruchu ani nic a otocilo sa to asi same,kedze pri porode nikto nic neriesil 🙂

lili_mia
7. nov 2012

@angi07 neboj, to nie je problém .. isto si to mala aj ako netehu, nebolo dôležité to spomínať .. maternica sa Ti sama pretočí počas tehu, ak nie, tak po ukončení 8.mesiaca gravidity Ti ju vie lekár pohybmi rúk na Tvojom bruchu pretočiť, ak som to správne pochopila
je tu téma o obrátenej maternici, napíš tam ..

kaila1
7. nov 2012

Ja mám tiež maternicu otočenú dozadu, pri prvom tehu, ani predtým mi nikto nič také nezistil, až ked som mala zdrav. gyn.problémy, tak mi jeden primár povedal, že či viem o tom že mám otočenú maternicu.S tým horším otehotnením to tiež nemôžem potvrdiť, lebo nám sa podarilo aj ked sme nechceli a pri prerušovanom sexe (v tom čase som nemohla brať horm. antikonc. a manžela by som ukecala na kondom asi len keby som bola HIV 😠 ).No ale takto s otočenou maternicou si tehulkujem už pomaly 27 týžden, okolo 15-teho ma neuveritelne boleli kríže, tá bolesť mi prešla až do pol zadku, to bola hrúza.Teraz bručko trochu vyskočilo hore, tak sa dá.Ale je pravda, že ho mám menšie ako pri prvej dcére, aj bábätko je otočené inak.Inak v tom nevidím žiadny problém alebo rozdiel oproti prvému tehu, ked som mala maternicu v normálnej polohe... 😉

angi07
autor
8. nov 2012

No tak predtým mi nespomínal dok. že by som mala maternicu otočenú. Bola som dosť často vyšetrovaná aj s cystami a tak. no nič . Teraz spávam na bruchu, ale mi to nejak nejde... Bola som 2 mesiace na PN, a už som zvyknutá spávať na chrbte. Snažím sa aspoň ľahnúť si na bok, aj keď n ie celú noc na bruško. Ale aj teraz cítim, keď sa mi chce na záchod ( jedno že či na malú alebo na veľkú) silnejšie pichanie, bolesť v podbrušku, ktorá vyžaruje až do konečníka 😒 potom to prejde, keď som už vyprázdnená. 😀 Takže dúfam , že všetko bude OK, lebo s tým čo mi povedal, ma troška vystrašil. Že vraj keď je plod dlhodobo pritlačený na kosti- krížovú alebo panvovú, môže sa tam prilepiť , alebo čo 😖 .

magic08
8. nov 2012

@angi07 mne to pri oboch tehu dr. povedal, ze je maternica otocena dozadu... nic to neznamena, nema to vplyv na nic, takze niet co riesit, nestresuj a nezatazuj sa tym...

magic08
8. nov 2012

@angi07 ja nechapem niektorych dr. ako dokazu zbytocne vystresovat tehulky... rozpravala som s gyndosom, je to znamy, ktory sa smial, ako toto pacientky riesia a pri tom nej absolutne o nic, nema to vplyv na otehu, ani na priebeh tehotenstva.. maternica sa aj tak casom, ked je babo vacsie obrati spat... a to ze je plod pritlaceny na kosti ze sa tam prilepi, jezisi, to kto ti taku blbost povedal? ved plod je v maternici, on si neplava medzi vnutornymi organmi... nestresuj sa a nepocuvaj mudre rany tipu jedna babka povedala...

trojmamka
8. nov 2012

Ja mam maternicu otocenu dozadu a jemne deformovanu.Nerozumiem tomu ale to je fuk.Otehotnenie vraj prirodzene nehrozi.🙂 hups pan doktor sa sekol mame 3 deticky.Neboj bude to ok.Akurat tie krize budes citit.

angi07
autor
9. nov 2012

@magic08 ja viem, že neplava v mojom brušku . On myslel na maternicu asi, lebo keď tkanivo je natlačené dlhodobo na druhé tkanivo to po čase zrastie. Tak som tomu rozumela. No nič, vidím že to nie je ojedinelý problém , takže nebudem sa s tým trápiť 🙂

diane87
12. nov 2012

Ahoj. aj mne zistili teraz v tehu, hned na prvej prehliadke v 5tt+0 ze mam maternicu natocenu dozadu..... ono nejde o otocenie ale natocenie...smerovanie....ale povedali mi len spat na bruchu.....v predchadzajucom tehu mi nic take nepovedali....ale to som o babo prisla....takze neviem ci som ju mala natocenu dozadu uz predtym alebo nie... vraj to nic nie je, ze 20 % zien to ma takto a nic sa nedeje...len spavat na bruchu mam a ze postupne pocas tehotenstva sa to upravi 🙂

mata.g
28. dec 2012

Ahojte baby. Mne tiez dr oznamil este pred tehu, ze mam maternicu nasmerovanu viac dozadu. Otehotnela som vcelku v pohode. V 10tt mi odporucil spat viac na bruchu. Po 2 dnoch polyhovaniach na bruchu mi nahle, 2x po sebe praskol hematom, o kt. sme nevedeli, lebo dr mi stary usg (super nevidel ho tam)... Odvtedy na bruchu teda vobec nespavam, ani sa mi to neziada. Citim vsak bolesti v krizoch aj v pravom podbrusku, pomaha paralen a na bruchu vylyhujem v polohe akoby len napol...dobre sa vtedy uvolnia krize. Ked nieco porabam, musim si obcas lahnut lebo tie krize su hruza 😲 no treba nejako vydrzat 🙂

matkaras
5. dec 2013

Aj ja,mam maternicu otocenu dozadu a s tym otehotnenim bol mensi problem no nakoniec po asi 3mesiacoch to vyslo a to az vtedy ked mi gyn povedal kedy presne sa mame snazit a v akej polohe..krize bolia a aj to podbrusko..

mijenka1
8. jan 2014

tak ja som prvé tehotenstvo s ničím problém nemala, ale po šestonedelí mi dr. povedal, že sa mi maternica stiahla viac dozadu a pýtal sa ma, či ma nebolia kríže. no vtedy ma nič nebolelo. teraz, keď som zase tehotná, sa to niekedy až nedá vydržať, hlavne večer, proste ma sekne, mi to vystreľuje až do stehien aj do chrbta... uvidíme, čo to bude zvyšok tehu, asi budem musieť začať posilovať tie kríže alebo niečo... 😒

trulinka
8. jan 2014

Ahojte, tak ja uz viem roky ze mam obratenu maternicu, ale nikdy som nejaky problem nemala. Zatial ani teraz v tehot. nemam nejake problemy, sem tam ma pobolieva podbrusko a krize, ale to su chvilkove zalezitosti, ze by to bolo kvoli tej obratenej maternici? Tak hadam ze po zvysok tehot. to tiez ostane v pohode.....

trulinka
8. jan 2014

A baby ako je to? Moze sa v tehotenstve spavat na bruchu? Ja som zatial len v 15 tt, ale brusko uz mam poriadne vystrcene a kazdu noc zaspavam na bruchu, tak ako aj pred tehot. Dr. som sa na to zabudla spytat, aby som babatku nejako neskodila, ked lezim casto na bruchu, manzel ma za to aj hresi, ale ja inak neviem zaspat 😒 .

saskiaaa
9. jan 2014

@trulinka ja mam tiez ten problem ale nespavam na bruchu dost ma to tlaci a neboj same sa to otoci 🙂 nemaj strach 🙂

stanislava88
13. jan 2014

ja ju mam otocenu naopak cely zivot a preto som rodila 24 hodin, som zvedava na tento porod

petty12
6. máj 2015

Ahojte. Mam na vas otazku. Dr. povedal ze mam otocenu maternicu. Otehotnela som na prvy krat. Chcem sa spytat kedy vam uz bol vidiet gestacny vacok? Dakujem za odpoved.

sadika
6. máj 2015

@petty12 Ahoj, aj ja mam maternicu dozadu, ked som bola u dokiho na potvrdenie tehu - 6+0 tak uz bolo viedie plodik 3mm a bilo uz srdiecko 🙂

sorbynka
15. nov 2018

Ahojte, skusim ozivit diskusiu. Som podla sona 15 + 3 tt podla poslednej MS 16+2. Dnes na kontrole mi gyn. povedal, ze este sa mi maternica neotocila uplne, ale uz nie je tak ako bola prvotne. Zacinam panikarit. Ostatne zalezitosti su OK, akurat tu maternicu citim, taky tlak vnutri, akoby nieco naviac som tam mala... Prosim, mate niektora podobny problem, alebo skusenost, ze sa Vam otocila maternica az niekedy po 15 tt ? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre