Môžem dostať popôrodnú depresiu, keď sa liečim na úzkosť?

Zodpovedané
23. apr 2019

Dobrý deň,

som v 33. týždni tehotenstva od 20. týždňa beriem Brintellix 10mg. Teraz 2-3 dni cítim strašnú úzkosť, horšie spím a občas mám závraty. Strašne sa bojím, že po pôrode dostanem popôrodnú depresiu kvôli tomu, že som liečená na úzkosť.

Môže sa to stať?

Je to normálne počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka skôr pre Vášho psychiatra. Všeobecne ale platí, že ženy, ktoré trpia v tehotenstve depresiou alebo úzkosťou, prípadne majú aj genetickú záťaž, tak majú vyššie riziko popôrodnej depresie.

V prípade problémov po pôrode sa snažte čo najskôr vyhľadať odbornú pomoc. Prípadne by bolo aj vhodné poriešiť so svojím psychiatrom otázku dojčenia.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com