Môžem prvú kontrolu v tehotenstve absolvovať u iného ako u svojho gynekológa?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

moje testy sú pozitívne, ale momentálne žijem v Bratislave a svojho gynekológa mám v Rimavskej Sobote.

Môžem svoje prvé vyšetrenie absolvovať u gynekológa v Bratislave?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môžete absolvovať gynekologické vyšetrenie aj mimo svojho bydliska. Ale ak ste tehotná, tak by som odporučila zariadiť si lekára v Bratislave.

Vyšetrení v tehotenstve je veľa a často sa stáva, že potrebuje žena navštíviť lekára aj mimo plánovanú kontrolu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com