Kedy navštíviť gynekológa, keď som tehotná?

15. apr 2021

Dobry den. Prosim vas kedy mam ist ku gynekologovi? Mam 11 dni po ovulacii, test vysiel pekne pozitivny, ta druha ciarka nie je tak silna ako kontrolna avsak je dost jasna. V sobotu ak mi nepride menstruacia a test bude ukazovat silnejsie ciarky, kedy mam ist ku gynekologovi?
Snazili sme sa vyse 2 rokov hoci sme obaja podla vysetreni zdravi... a modlim sa, aby to vyslo a bolo vsetko v poriadku. Dakujem.

medeaa
15. apr 2021

Uplne jednoducho. Zavolaj svojmu gyn, ze ti vysiel pozitivny test, povies mu datum poslednej menstruacie a on ti povie kedy mas prist, tak je to najistejsie. Predpokladam, ze kyselinu listovu beries, ak nie, tak minimalne s tym by som hned zacala 🙂. Vela stastia a krasne tehotenstvo ti zelam 🍀.

zanetakovacsova
15. apr 2021

Ja keď som to zistila volala som hneď. Sestrička mi dala termín hneď na ďalší týždeň.

zooeynka
15. apr 2021

Aspon v 7 tyzdni nech uz na sone daco vidi...najlepsie bijuce srdce, skor ist je zbytocne.

autor
15. apr 2021

@medeaa veru, ze neberiem nic. Dnes som si bola kupit tak som si dala prvu tabletku kyseliny listovej 🙂 tak mu zavolam napriklad v pondelok, lebo este stale menstruacia moze byt ak by nieco nevyslo.

autor
15. apr 2021

@medeaa dakujem za pekne zelanie ❤

autor
15. apr 2021

@zanetakovacsova pockam teda ci menstruacia naozaj nepride a hned v pondelok tam zavolam sestricke. Dakujem.

clodika22
15. apr 2021

Bude dobre, keď sestričke zavoláš a ona ti povie, kedy máš prísť. No chodí sa väčšinou až tak v 6tt, lebo skôr sa to moc neoplatí.

autor
15. apr 2021

@clodika22 dakujem 🙂

siska25
15. apr 2021

Ja som bola v 7 tt. Uz bolo aj srdiecko. Tiez som si zavolala a sestricka mi dala termin.

tinka_ll
15. apr 2021

Zavoláš sestričke a ona ťa už usmerní 🙂 ja som bola v 6.týždni, kde mi ultrazvukom potvrdila gynekologička maternicové tehotenstvo a potom v 8.týždni kedy bolo vidno srdiečko ❤

autor
15. apr 2021

@siska25
@tinka_ll dakujem kocky ❤

sonetta
15. apr 2021

Ja som bola 1.x až v 10 ci 11tt.tak mi kázala sestrička. Ze skôr netreba chodiť.

autor
15. apr 2021

@medeaa
@zanetakovacsova
@zooeynka
@tinka_ll este mi napadla taka otazka, ze ci mozem mat normalne sex v tychto dnoch, kedy este nic nie iste..vecer sa bude partner urcite tulit, tak ci to je v poriadku. Dakujem za odpoved.

medeaa
15. apr 2021

No, my sme s manzelom mali a vsetko bolo ok 🙂 Ja by som sa toho nebala.

tinka_ll
15. apr 2021

Môžete, sex je zakázaný iba pri rizikovom tehotenstve (v tomto štádiu veľa žien nevie, že je tehotných), a to najčastejšie kvôli tomu, že žena krváca v prvom trimestri, alebo potom neskôr, sa krčok skracuje, alebo placenta je nízko a prekrýva krčok.

autor
15. apr 2021

@medeaa
@tinka_ll dakujem velmi pekne ☺🙂

zanetakovacsova
15. apr 2021

My sme sexovali v pohode akože nič drsné ani experimenty 🙂 lekár mi tiež povedal že sex môže byť ale nie divoký 🙂 radšej iba tak nežne a potom už ti lekár povie či môžeš alebo nie ale ak nebudeš mať žiadne rizikové nič tak nie je problém 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre