Mykóza a prísna diéta pred pôrodom. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
12. jún 2020

Dobrý deň,

som v 39. týždni a mykózu mám prakticky celé tehotenstvo a aj pred ním som mala. Keď som dostala lieky, pomohlo to. Keď som sa nestravovala prísne protikvasinkovou diétou, tak sa to vždy vrátilo.

Minulý týždeň som dostala liek na preliečenie a do pôrodu som chcela jesť iba ,,povolené potraviny", aby to nerobilo problém pri pôrode.

Odvtedy sa cítim ale veľmi unavená a dnes aj malátne.

Môže takáto prísna diéta ublížiť bábätku?

Jem iba mäso, zeleninu a kukuričné chleby.

Môžem jesť aspoň ovocie?

Ďakujem

Dobrý deň,

diéta bábätku nevadí. Čo sa ovocie týka, obsahuje dosť cukru, takže by som volila menej sladké druhy ovocia a menšie množstvo.

Vhodné je doplniť aj probiotiká. Aj vaginalne.

Po pôrode sa stav môže upraviť, mykózu ovplyvňujú aj hormonálne zmeny.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com