Nevylučuje sa nález z palpačného vyšetrenia s nálezom z ultrazvuku?

Zodpovedané
14. aug 2020

Dobrý deň,

začínam 33. týždeň a rada by som s Vami skonzultovala nález.

O: hrdlo sakrálne, chabé, takmer spotrebované, uzavreté, klenby plné.
UZV TVS: CK - 36 mm.

Nevylučuje sa nález z palpačného vyšetrenia s nálezom z ultrazvuku?

Mám odporučený prísny telesný kšud a Magnerot 3 x 1 denne.

Keď dlho chodím, alebo stojím, tak cítim bolesť odspodu. Ako keby naliehanie plodu. Tiež je to najmä v noci, keď vstanem a idem na wc.

Hrozí mi predčasný pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň,

ultrazvukom sa meria funkčná dĺžka hrdla. 36 mm je naprosto v poriadku.

Podle vaginálneho vyšetrenia je čipok orientovaný dozadu, uzavretý. To je tiež v poriadku. Lekár hodnoti ako spotrebované, čo je znak zmeny. Nič menej, toto hodnotenie je subjektívne, vyššiu výpovednú hodnotu ma ultrazvuk.

Pre hodnotenie rizika predčasného pôrodu je dôležité sledovať zmeny s odstupom. Ak sa ani po týždni nález nebude meniť, tak je riziko predčasného pôrodu malé.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com