Poradíte mi ohľadom očistiek?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

niekde som čítala, že očistky po 2 týždňoch už nesmú byť krvavé, resp. jasno červené. Vraj vtedy treba vyhľadať lekára.

Je to pravda?

Alebo je krvácanie v akejkoľvek dobe šestonedelia normálne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
charakter očistkov sa počas šestonedelia mení, jasne červená krv sa mení na hnedé špinenie, potom prechádza vo žltý až belavý výtok.
Nie je jasne dané, ako ktorá fáza trvá dlho, u každej ženy je to iné.
Krvácanie čevenou krvou aj 3 týždne po pôrode je normálne ... důležitěší je intenzita, ktorá by mala slabnúť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com