Poradíte mi ohľadom šitia hrádze po pôrode?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šitia hrádze po pôrode. Som piaty deň po pôrode. V nemocnici som sa na ranu/šitie nepozerala, takže neviem povedať ako vyzerala od začiatku. Lekár, ktorý ma šil, tak na druhý deň po pôrode povedal, že sa to hojí pekne a nie je opuch. V deň odchodu sa mi na šitie pozrel iný lekár a povedal, že zlatá žila.

Doma som si na to pozrela. Ak správne viem, zlatá žila by mala byť pri análnom otvore. Niečo tam možno je, ale nie som si istá či myslel to, alebo to na stehoch.

Je správne ak (asi na stehoch, nevidím ich) tam sú ako keby také hrčky?

Je to ružové, nehnisá to, nemokvá, no bolí to. Sadnúť si nemôžem a ani prudko hýbať. Stehy si v zrkadle nevidím. Vidím len také tri hrčky, uzlinky. Jedna z nich je dosť aj veľká.

Sú to stehy?

Ako sa mi tie hrčky zahoja?

Stále dúfam, že lekár by mi v deň odchodu povedal, že je to zle zašité. Bolesti šitia sú v podstate stále rovnaké.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

piaty deň po pôrode je ešte skoro na to, aby hrádza bola zahojená, aj bolestivosť je normálna.

Tie hrčky je opuch okolo stehov, je to úplne bežné. Stehy vypadnú okolo 10 dňa, vymizne opuch i hrčka. Ak je rana ružová, nehnisá a nie je teplá, tak sa všetko hojí dobre a chce to len čas. Zahojí sa malou jazvou, ktorú po čase ani neuvidíte.

Hojenie môžete podporiť prípravkami z dubovej kôry, ev. sedací kúpeľ či obklad.

Ranu držte v čistote, je vhodné ju umývať vodou min. 5x denne. sedieť môžete na nafukovacom kolese pre deti. To vám uľaví.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com