Prečo mám tak silnú menštruáciu po treťom pôrode?

Zodpovedané
7. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po treťom pôrode som dostala menštruáciu asi pred 3 mesiacmi. Mala som ju 3x. Nie je veľmi bolestivá, ale veľa krvácam. Po predchádzajúcich pôrodoch som mala menštruáciu striedavo slabú, silnú a normálnu. Teraz však tieto tri razy je viac než silná. Po pôrode som mala ruptúru maternice.

Ráno som totálne biela až modrá. Je mi zle a napriek použitiu adekvátnej hygienickej pomôcky aj červená. Silná časť krvácania trvá asi 5 dní a potom ešte slabo krvácam 2-3 dni. Potom ešte jeden deň iba špinenie.

Bola som chudokrvná cele tehotenstvo. K lekárke by som určite šla ak by som k tomu mala nejaké silné bolesti. Ale v čase menzesu ma bolí najviac hlava. To teda pripisujem strate krvi.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode môže trvať aj rok než sa cyklus zrovná. Avšak tak silné krvácanie ako opisujete by si zaslúžilo vyšetrenie u gynekológa.

Dlhodobo silná menštruácia vedie k anémii, slabosti, bolestiam hlavy. To pre matku malého dieťaťa nie je optimálne. Príčin môže byť veľa a bez lekárskeho vyšetrenia nie je možná liečba.

Navštívte gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com