Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo mám tak silnú menštruáciu po treťom pôrode?

Zodpovedané
7. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po treťom pôrode som dostala menštruáciu asi pred 3 mesiacmi. Mala som ju 3x. Nie je veľmi bolestivá, ale veľa krvácam. Po predchádzajúcich pôrodoch som mala menštruáciu striedavo slabú, silnú a normálnu. Teraz však tieto tri razy je viac než silná. Po pôrode som mala ruptúru maternice.

Ráno som totálne biela až modrá. Je mi zle a napriek použitiu adekvátnej hygienickej pomôcky aj červená. Silná časť krvácania trvá asi 5 dní a potom ešte slabo krvácam 2-3 dni. Potom ešte jeden deň iba špinenie.

Bola som chudokrvná cele tehotenstvo. K lekárke by som určite šla ak by som k tomu mala nejaké silné bolesti. Ale v čase menzesu ma bolí najviac hlava. To teda pripisujem strate krvi.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode môže trvať aj rok než sa cyklus zrovná. Avšak tak silné krvácanie ako opisujete by si zaslúžilo vyšetrenie u gynekológa.

Dlhodobo silná menštruácia vedie k anémii, slabosti, bolestiam hlavy. To pre matku malého dieťaťa nie je optimálne. Príčin môže byť veľa a bez lekárskeho vyšetrenia nie je možná liečba.

Navštívte gynekológa.


Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
por.as.hanka@gmail.com