Prečo mám v 38. týždni svalovicu v podbrušku?

Zodpovedané
22. aug 2020

Dobrý deň,

som v 38. týždni a už asi od 32. týždňa mám ako keby svalovicu v podbrušku. Keď sedím, ležím, alebo v noci ako spím, tak sa mi strašne ťažko vstáva a nemôžem poriadne chodiť a ani sa poriadne otočiť v noci v posteli.

Z čoho to môže byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tehotenstvo je,, iný stav "to znamená, že s tým súvisí aj rôzne pocity. Ako maternica rastie, napína sa svalovina brušnej steny i samotnej maternice a možno to preto vnímať aj ako svalovice.

Z postele vstávajte cez bok, nedvíhajte ťažké veci a vydržte. Po pôrode sa všetko upraví.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com