Môžem mať zvýšenú váhu kvôli svalovici?

andrea1235356
26. feb 2021

Ahojte, už nejaký čas sa snažím schudnúť a dnes somnsa vazila a váha mi ukázala viac ako pred týždňom. Avšak ráno som vstala zo svalovicou po celom tele. Je zvýšená váha kvôli svalovici? Ďakujem vám za odpovede

felicitab
26. feb 2021

Naozaj neviem, ako by svalovica mohla spôsobiť nárast na váhe 🙂 Za zvýšenou váhou medzi dvomi týždňami môže byť napr. zadržané väčšie množstvo vody pokiaľ si nepila dosť tekutín alebo aj hormonálny cyklus (ja pred menzesom vážim viac ako v iné časti cyklu), takisto pomalšie trávenie.

sjuu1998
26. feb 2021

@andrea1235356 ak ste začala cvičiť, je možné, ze sa vám zvýšila svalová hmota 😊 ja tiež keď som cvičila mala som aj 60kg ale postava vyzerala dobre 🙂

andrea1235356
autor
26. feb 2021

@felicitab pijem dostatok tekutín, nemám pred menštruáciou...proste sa cítim ťažšie z dôvodu svalovice tak som chcela vedieť či sa to odzkradli na váhe

felicitab
26. feb 2021

@andrea1235356 Tak sa musím opraviť 🙂 Trochu ma to zaujalo a čítala som (napr. tu: https://www.verywellfit.com/i-just-started-exer... ). Je to síce po anglicky, ale v jednom bode píšu, že: Je možné, že samotné tréningy spôsobujú priberanie - aspoň dočasne. Veľmi zjednodušene povedané, cvičenie (najmä silový tréning) poškodzuje svalové tkanivo. Proces nápravy, ktorý nastane po cvičení, umožní vašim svalom rásť a zosilnieť. Ale medzitým sa v tkanivách objaví zápal. Je to dočasný jav, ku ktorému dochádza po nových alebo mimoriadne náročných cvičebných schémach. Spôsobuje štrukturálne poškodenie myofibrilov (buniek vo svalovom tkanive); zápaly sú výsledkom hromadenia bielych krviniek v poškodených tkanivách. Tento zápal a hromadenie tekutín sa môžu prejaviť ako dočasné zvýšenie hmotnosti po tréningu.

Takže som sa naučila niečo nové 🙂

potomka
26. feb 2021

To sa mi nevidi, ze by svalovica navsi vahu. Ako moze to byt voda, ktora sa cez noc zadrzi. Ono zaklad je ten nevazit sa kazdy den. Ono staci aj raz dva krat za tyzden. No treba opatrne a hlavne potom tu svalovicu zbytocne nezatazovat

3petka
26. feb 2021

@andrea1235356 tvoj nárast na váhe môže spôsobiť to že sa ti tvoria svaly, najlepšie sledovanie je keď si odmerias metrom miery. A následne vidíš úbytok v cm, preto ta môže váha mýliť.

makakova
26. feb 2021

Je to úplne bežná vec. Svalovica je akoby horúčka svalov, su viac prekrvene ,, popraskané,, a preto ta všetko bolí, je to proces pri ktorom sa zadrží aj voda v tych svaloch, dokym sa zregeneruju vaha ti opäť padne... Tak isto sval váži viac ako tuk. Čiže ak trenujes silovo, vaha stupne ale len preto ze sa ti spevnia svaly.. skus sa skôr merať, obvod stehien, pásu atd... To ze mas viac na vahe je úplne normálne, mala som to aj ja keď som začínala a vzdy po novych cvikoch prišla svalofka a vaha stúpla...ked sa kompletne cela vytrenujes ,svaly si zvyknú a vaha sa ustáli,telo sa bude krásne formovať a to uvidíš aj sama 🙂

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
26. feb 2021

Je to normal, tuk sa meni na svaly a tie vazia viac. Vela vody pit a pekne sa to bude tvarovat to telo

andrea1235356
autor
26. feb 2021

Ďakujem vám všetkým za odpovede. Hneď som pokojnejšia

erika182
3. mar 2021

@andrea1235356 vaha je velmi zly ukazovatel. Mne denne kolise 2kg len tak fukotom. Staci ze si prijala viac soli, nebola na toalete a pod. Pozeraj sa do zrkadla, porovnavaj na fotke a obleceni alebo sa meraj. Ako zaciatocnicka v cviceni, mozes mat aj narast svalov, zalezi ako a co cvicis